reklama

Chrome 10 z ustawieniami w karcie i Flashem w piaskownicy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google wydał właśnie stabilną wersję przeglądarki internetowej Chrome 10.

W najnowszej odsłonie Chrome ustawienia przeglądarki zostały przeniesione z okna do karty. Ponadto sekcja ustawień została wyposażona w wyszukiwarkę, która umożliwia błyskawiczne przejście do konkretnej opcji lub funkcji. Co ciekawe, każda strona w nowym panelu ustawień posiada swój stały adres w pasku adresu - możliwe jest jego skopiowanie i przesłanie innej osobie. Pojawiła się także długo wyczekiwana możliwość synchronizacji haseł między kilkoma przeglądarkami oraz opcja zdefiniowania własnego hasła, którego podanie odblokowuje dostęp do danych logowania przechowywanych przez przeglądarkę na serwerze Google.

Google chwali się także odseparowaniem Flash Playera od przeglądarki. Jest on uruchamiany w tzw. piaskownicy, czyli w specjalnym, izolowanym środowisku. Dzięki czemu potencjalnie złośliwy kod nie może zaszkodzić właściwemu systemowi operacyjnemu. Ponadto tradycyjnie już programiści Google zwiększyli wydajność silnika JavaScript obecnego w przeglądarce - jak informują, jest on aż o 66% szybszy od tego stosowanego w poprzednim wydaniu Chrome.

Przeglądarkę Chrome 10 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama