Google Chrome z naciskiem na newsy w nowej karcie. Trwa eksperyment

Strona głównaGoogle Chrome z naciskiem na newsy w nowej karcie. Trwa eksperyment
25.05.2021 14:49
Google testuje nową opcję w Chrome
Google testuje nową opcję w Chrome
Źródło zdjęć: © PA Images via Getty Images | Andrew Matthews - PA Images

Google testuje kolejną zmianę widoku nowej karty w mobilnej przeglądarce. W Chrome 90 pojawiła się flaga, dzięki której można aktywować odświeżony interfejs. Google kładzie w nim jeszcze większy nacisk na wiadomości z usługi Discover.

bECQUGKt

Newsy widoczne w nowej karcie w mobilnym Google Chrome nie są nowością, ale najnowszy eksperyment wskazuje, że producent chce je jeszcze bardziej wyróżnić. Jak zwraca uwagę Android Police, niektórzy użytkownicy Chrome'a 90 widzą już nowy interfejs, ale pozostali mogą próbować go wymusić, korzystając z flagi chrome://flags/#enable-start-surface.

Po zmianie, Chrome poświęca więcej miejsca na stronie nowej karty na newsy wczytywane z usługi Google Discover. W ten sposób użytkownik zobaczy więcej tytułów na raz. Dotychczas w praktyce był to tylko dodatek do skrótów do stron, jednak po zmianach wszystko wskazuje na to, że to elementy Discovera to "główna atrakcja" widoku nowej strony, a pasek skrótów jest tylko dodatkiem.

Od lewej: dwa zrzuty ekranu dotychczasowego widoku i dwa nowego
Źródło zdjęć: © Android Police
Od lewej: dwa zrzuty ekranu dotychczasowego widoku i dwa nowego

Uzupełnianie Chrome'a coraz większym widokiem z Discovera nie każdemu może się spodobać. Warto pamiętać, że Google oferuje równolegle swoją aplikację Google, której głównym elementem jest właśnie widok wiadomości w karcie Discover. Duplikowanie tej funkcjonalności w samej przeglądarce można więc uznać za zbędne.

bECQUGKv

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, AndroidaiOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECQUGLr