Cinebench Cinebench R23

Strona główna Mac Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program

Cinebench to darmowa aplikacja służąca do testowania sprawności komputera oraz wydajności jego podzespołów. Benchmark sprawdza możliwości procesora (CPU) oraz karty graficznej (GPU). Wykorzystuje silnik firmy Maxon stworzony na potrzeby CINEMA 4D (profesjonalne narzędzie do modelowania 3D). Cinebench jest hiperwątkowy, obsługuje do 16 procesorów lub rdzeni procesora.

Test CPU wykorzystuje całą moc procesora do wygenerowania fotorealistycznej sceny 3D. Możliwe jest zmierzenie wydajności do 64 wątków. Generowana scena zawiera około 2000 obiektów, które z kolei zawierają około 300 tysięcy wielokątów. Wynik jest wyświetlany w punktach. Im więcej punktów tym szybszy mamy procesor.Test GPU wykorzystuje dynamiczną scenę 3D pościgu samochodowego, która mierzy wydajność karty graficznej w trybie OpenGL. Wydajność zależy od wielu czynników, takich jak procesor GPU czy sterowniki. Karta graficzna ma do wyświetlenia około 1 miliona wielokątów z dużą ilością tekstur przy wykorzystaniu rozmaitych efektów pokroju environment, bump maps, trasnsparency lub lighting. Rezultat podany jest jako średnia liczba klatek na sekundę (FPS).

Program działa pod kontrolą systemów Windows oraz OS X. Cinebench jest w pełni darmowy, można go wykorzystywać prywatnie oraz do celów komercyjnych. Wyniki można porównywać również międzyplatformowo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!