Clip Studio Paint Pro 1.6.2

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Clip Studio Paint Pro to jeden z najlepszych programów do rysowania na rynku. Powstał z myślą o mandze, komiksach i różnego typu ilustracjach, ma też podstawową obsługę animacji.

Clip Studio Paint Pro pozwala rysować na trzy sposoby. Z tabletem piórkowym można rysować odręcznie i w tym przypadku program będzie poprawnie interpretował nacisk, jeśli tylko tablet podaje takie dane. Krzywą nacisku można dostosować w ustawieniach programu. W Clip Studio Paint można także rysować wektorowo na specjalnych warstwach wektorowych oraz malować wypełnienia wzorami, efektami i deseniami. W programie znajduje się sporo pędzli tego typu, dzięki czemu można na ilustracjach umieszczać liście, gwiazdy, linie, wstążki, drut kolczasty i tym podobne. Więcej pędzli, materiałów i deseni można znaleźć w zasobach na stronie programu. Wisienką na torcie jest możliwość rysowania z przezroczystością, co przypomina malowanie akwarelami.

Przy kolorowaniu ilustracji można korzystać z możliwości malowania gradientem, wypełniania z automatycznym zamykaniem linii i zamalowywania drobnych fragmentów, które nie zostały wypełnione automatycznie, co znacznie przyspiesza wykończenie ilustracji. W każdej chwili można dostosować barwy i poprawić figury na ilustracji.

Przy układaniu kart komiksów można korzystać z szablonów i rysowania ramek. Do dyspozycji mamy także zestaw linijek i miarek. Przy malowaniu mangi można także szybko konwertować kolorowe ilustracje na czarno-białe, które naśladują styl komiksów.

Ten sam plik instalacyjny pozwala przez 30 dni testować dwa warianty programu: Clip Studio Paint Pro do tworzenia ilustracji i Clip Studio Paint Ex to rysowania mangi. Istnieje także wersja Clip Studio Paint Debut, przeznaczona do tworzenia animacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!