r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Coda 2.6

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów

Coda to świetny edytor tekstu dla programistów, przede wszystkim pracujących ze stronami internetowymi i zdalnymi plikami. Poza kolorowaniem składni i podglądem stron, znajdziemy tu klienta SSH i FTP.

Galeria programu

Coda doskonale nadaje się do pisania stron internetowych, arkuszy stylów i skryptów i programów w Pythonie, Lua, JavaScripcie, Ruby, Javie, C++ i wielu innych. Program zawiera schematy kolorowania składni języków, ustawienia kodowania znaków i kilka funkcji formatowania, które pomogą przede wszystkim podczas pisania w językach znaczników. Nie zabrakło autouzupełniania, korzystającego z lokalnego indeksu plików. Strony można podejrzeć we wbudowanej przeglądarce, a podczas działania skorzystać z debuggera, monitora odnośników, listy zasobów i tym podobnych narzędzi deweloperskich.

Ogromną zaletą programu jest możliwość łączenia się ze zdalnymi serwerami przez FTP, SFTP, S3 i WebDAV. Niedawno w programie pojawiła się też możliwość synchronizacji danych logowania między wieloma urządzeniami z pomocą dobrze zabezpieczonej usługi producenta.

Edytor można rozszerzać z pomocą wtyczek. Można w ten sposób dodać między innymi obsługę Gita i Subversion.

Wersja próbna programu działa przez tydzień.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
krisp   5 #1 14.08.2016 21:02

Mała korekta. Obsługa GitHuba nie wymaga wtyczek, konfiguruje się go z poziomu projektu. Tak samo konfiguruje się wtyczkę np. do LESS. Musimy stworzyć projekt by móc w locie konwertować pliki LESS do CSS (w tym do wersji zminifikowanej). Program umożliwia tworzenie własnych snipettów osobnych dla danych typów plików, tzn. snipety css nie są widoczne w HTML i odwrotnie, strasznie to ułatwia pracę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.