Coda Coda 2.6.5

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz prog​ram
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Coda to świetny edytor tekstu dla programistów, przede wszystkim pracujących ze stronami internetowymi i zdalnymi plikami. Poza kolorowaniem składni i podglądem stron, znajdziemy tu klienta SSH i FTP.

Coda doskonale nadaje się do pisania stron internetowych, arkuszy stylów i skryptów i programów w Pythonie, Lua, JavaScripcie, Ruby, Javie, C++ i wielu innych. Program zawiera schematy kolorowania składni języków, ustawienia kodowania znaków i kilka funkcji formatowania, które pomogą przede wszystkim podczas pisania w językach znaczników. Nie zabrakło autouzupełniania, korzystającego z lokalnego indeksu plików. Strony można podejrzeć we wbudowanej przeglądarce, a podczas działania skorzystać z debuggera, monitora odnośników, listy zasobów i tym podobnych narzędzi deweloperskich.

Ogromną zaletą programu jest możliwość łączenia się ze zdalnymi serwerami przez FTP, SFTP, S3 i WebDAV. Niedawno w programie pojawiła się też możliwość synchronizacji danych logowania między wieloma urządzeniami z pomocą dobrze zabezpieczonej usługi producenta.

Edytor można rozszerzać z pomocą wtyczek. Można w ten sposób dodać między innymi obsługę Gita i Subversion.

Wersja próbna programu działa przez tydzień.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!