Czy Google w Androidzie M naprawi bolączki swego systemu? O Google I/O dziś na żywo o godz. 18:00

Strona główna Wideo Inne

O autorze

Święto wszystkich fanów firmy z Mountain View już za chwilę. Dzięki transmisji na żywo z konferencji Google I/O dowiemy się, co dalej z urządzeniami ubieralnymi, oprogramowaniem dla aut, wirtualną rzeczywistością, Internetem Rzeczy, ale przede wszystkim Androidem i Chrome OS-em. Google niczym Microsoft nie martwi się skupianiem na swoim rdzennym biznesie, lecz nieustannie poszukuje nowych przestrzeni do ekspansji, biorąc się praktycznie za wszystko co dziś modne w branży IT. Czy jednak takie podejście nie szkodzi kluczowym produktom firmy?

Przyszłość Androida i przyszłość Google w ogóle będą wiodącym tematem naszego cotygodniowego programu. Nowa wersja Androida, która podobno nosić miałaby przydomek „Macademia Nut Cookie”, powinna naprawić nieco nadszarpnięty kłopotami z „Lollipopem” wizerunek producenta – o ile Google faktycznie zdoła przyłożyć się do kontroli jakości. Jest to też szansa do ulepszenia procesu aktualizacji systemu, będącego wciąż reliktem poprzedniej dekady i achillesową piętą Androida. Czy jednak robiące tysiąc innych rzeczy jednocześnie Google zdoła coś z tym zrobić, zanim za niego nie zrobią tego np. chińscy potentaci, tacy jak np. Xiaomi? Widmo udanego forku, powstania niezależnej wersji Androida wciąż jest dla Google realną groźbą, zagrożeniem większym niż konkurencja ze strony Apple'a czy Microsoftu.

Podyskutujemy więc dziś o tym wszystkim, w nadziei waszego aktywnego udziału w naszym programie, tak przez dobroprogramowy czat, jak i głosowe połączenie przez Skype (nasz nick: dobreprogramypl). Wszyscy, którzy dodzwonią się do nas w trakcie trwania programu, otrzymają tradycyjne dobroprogramowe gadżety, koszulki i kubki.

Zapraszamy więc do oglądania i rozmów dzisiaj od 18:00. Jeśli nie widzieliście zaś jeszcze poprzedniego odcinka, poświęconego premierze Wiedźmina 3, to zapraszamy do zobaczenia jego nagrania.

© dobreprogramy