Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejny tydzień na blogach dobrychprogramów za nami. Użytkownicy naszego portalu opublikowali wiele ciekawych wpisów poświęconych zarówno kwestiom sprzętowym jak i różnorodnym rozwiązaniom softwarowym - zapraszamy do naszego cotygodniowego podsumowania blogów.

Na początek proponujemy szybki test miniaturowego komputera Intel Compute Stick i przypominającego kostkę Acer Revo One RL85 MiniPC. Drugi z wymienionych mikrusów może pochwalić się przyzwoitą specyfikacją obejmującą procesor Intel Core i3, 8 GB pamięci RAM i 3 TB dysk twardy - fanów nagich zdjęć odsyłamy do kolejnego wpisu, gdzie Acer Revo RL85 pozuje do rozbieranej sesji. Fani laptopów mogą rzucić okiem na kolejną odsłonę Dell Latitude 7350. A co z innymi urządzeniami przenośnymi? Na naszych blogach są one reprezentowane przez chińskie smartfony Cubot X15 i UMI Fair. Swojego miejsca w tym mobilnym świecie cały czas szuka także Microsoft - firma ma w swoim portfolio telefony Lumia i mobilny system operacyjny - jesteście ciekawi jakie zmiany zachodzą właśnie w testowych wydaniach Windows 10 Mobile? Warto też przeczytać, skąd w ogóle w interfejsie mobilnego i desktopowego Windows pojawiły się kafle, czyli raczej nielubiane Modern UI. Jeżeli zaś szukacie pancernego smartfona, który z łatwością zniesie upadek z biurka na ziemię, przyjrzyjcie się polskiemu Kruger&Matz Drive 4. Wszystkie wymienione wyżej produkty mają swoje zalety, jednak najwyraźniej klienci i tak... wybierają sprzęt Apple. Firma przedstawiła swoje kwartalne wyniki finansowe - w trzy miesiące firma Tima Cooka zarobiła na czysto 8,5 miliarda dolarów przy przychodach rzędu 51,5 miliarda dolarów. Tym samym Apple ma obecnie 234 miliardy dolarów w gotówce i może nimi dowolnie dysponować. Sporo zostanie zapewne wydane na stworzenie autonomicznego samochodu i konkurencję z pojazdami Tesla od Elona Muska. Bolejemy jedynie nad tym, że z wyjątkiem Apple Watch żaden produkt tej korporacji nie chce być ładowany bezprzewodowo.

A co z pozostałymi tematami? Mamy skierowany do administratorów poradnik dotyczący menedżera systemd i kolejną odsłonę podręcznika omawiającego tajniki modelowania 3D w Blenderze. Przeczytacie też ciekawy wpis o Open Source w edukacji, odkryjecie, że z klocków LEGO można zbudować drukarkę 3D oraz prześledzicie wywiad z naszym blogerem mktos. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy