Dokumenty Google. Licznik wyrazów dostępny podczas pisania

Strona główna Aktualności
W Dokumentach Google pojawia się nowa, przydatna opcja
W Dokumentach Google pojawia się nowa, przydatna opcja

O autorze

W Dokumentach Google pojawia się niewielka zmiana, która może znacznie ułatwić pracę osób na co dzień tworzących publikacje lub inne teksty o zadanej długości. Po zmianach, liczbę wyrazów w dokumencie będzie można wygodniej kontrolować.

Sprawdzanie długości tekstu w Dokumentach było możliwe już wcześniej, jednak wymagało stosunkowo sporego zaangażowania: konieczne było przejście do menu Narzędzia i wybranie odpowiedniej opcji. Dla porównania, w Wordzie z pakietu Microsoft Office wystarczy spojrzeć na dolny pasek i kliknąć go, by uzyskać szczegóły, o ile są potrzebne.

Google doszedł do wniosku, że dostęp do liczenia wyrazów trzeba w Dokumentach uprościć, dlatego do obecnych już teraz opcji dochodzi kolejna – możliwość wyświetlenia licznika w dolnym rogu ekranu. Dzięki temu długość tekstu można będzie kontrolować na bieżąco, bez szukania opcji liczenia wyrazów wśród narzędzi.

Jak zwykle w przypadku tego typu zmian, wszyscy użytkownicy Dokumentów Google zobaczą nową opcję liczenia wyrazów dopiero za pewien czas. Nowość już teraz trafia do pierwszych osób, ale niektórzy będą musieli zaczekać nawet do pierwszej połowy października.

Warto przypomnieć, że przed wakacjami Dokumenty Google zostały rozszerzone o możliwość porównywania plików.

Dokumenty Google w wersji na smartfony można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

© dobreprogramy
s