Driver Booster Driver Booster 8.4.0.422

Strona główna Windows Narzędzia Zarządzanie sterownikami
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Driver Booster to użyteczne i zarazem bezpłatne narzędzie, które umożliwia zarządzanie sterownikami do urządzeń w systemie Windows, dbając o to, by na komputerze zainstalowane było zawsze najaktualniejsze oprogramowanie sterujące pracą różnych jego podzespołów.

Sprawna diagnostyka sterowników urządzeń

Program jest prosty w obsłudze i działa na tyle stabilnie, że można go bez wahania zainstalować i używać bez obawy o sprawność systemu. Jego głównym zadaniem jest dokładne skanowanie komputera i wykrywanie wszystkich przestarzałych sterowników do sprzętu. Driver Booster charakteryzuje się dużą szybkością pracy. Sam proces diagnostyki zajmuje w przypadku standardowego komputera zaledwie kilka sekund i obejmuje takie podzespoły jak procesor (CPU), układ graficzny (GPU - zintegrowany i dedykowany), kartę graficzną i sieciową, różnego rodzaju kontrolery, myszki i klawiatury oraz wiele innych wiodących producentów.

Błyskawiczna i bezpieczna aktualizacja sterowników

Gdy już proces analizy komputera i zainstalowanych na nim sterowników zostanie zakończony narzędzie wyświetla w głównym oknie listę wszystkich przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. Poza informacją o dokładnej nazwie urządzenia, do którego się one odnoszą Driver Booster ocenia również jak bardzo przestarzałe są wykryte sterowniki, umożliwiając ich sprawną i wygodną aktualizację. To jednak nie wszytko. Narzędzie bardzo dobrze radzi sobie również z instalacją sterowników dla niezidentyfikowanych w systemie Windows urządzeń.

Co istotne, program tworzy punkty przywracania, pozwalając przywrócić system do pierwotnego stanu w razie niepowodzenia. W ustawieniach możemy zdefiniować czy Driver Booster uruchamiany ma być wraz z Windowsem oraz co jaki czas ma być przeprowadzana analiza sterowników. Narzędzie podczas pobierania z bazy aktualnego oprogramowania dla urządzeń wspiera serwery proxy.

Tryb gier i optymalizacja systemu

Aktualne wydanie programu wzbogacone zostało w funkcje, która z pewnością ucieszy graczy. Zintegrowany i w pełni konfigurowalny tryb gier daje użytkownikowi możliwość błyskawicznej optymalizacji systemu pod kątem wydajności osiąganej przez komputer właśnie w grach. Driver Booster potrafi wyłączyć wskazane aplikacje, procesy czy usługi systemowe w celu zwolnienia zasobów systemowych. Opisywany tryb może być dowolnie włączany i wyłączany w wybranym przez użytkownika czasie. Możliwe jest również utworzenie na pulpicie specjalnej ikonki, która te operacje dodatkowo ułatwi.

Kolejnym godnym uwagi narzędziem wbudowanym w Driver Boostera jest mechanizm optymalizacji systemu operacyjnego. I o ile samodzielnie potrafi ono wykryć wszelakie nieprawidłowości w środowisku operacyjnym tak do ich rozwiązania wymagana będzie instalacja dodatkowego (darmowego) oprogramowania tego producenta - Advanced SystemCare. Jego działanie obejmuje wykrywanie i usuwanie niepotrzebnych plików, śladów prywatności, wpisów w rejestrze itp.

Twórcy udostępnili w programie dodatkowo zestaw niewielkich narzędzi przeznaczonych do przywracania komputera do stanu pierwotnego po nieudanej instalacji sterowników, naprawiania problemów z dźwiękiem, rozdzielczością czy siecią, usuwania danych niepodłączonych urządzeń oraz wyświetlania szczegółowych informacji o zainstalowanym systemie operacyjnym.

Kluczowe cechy narzędzia Driver Booster:

  • darmowy program do skutecznej aktualizacji sterowników
  • szybka i sprawne wykrywane przestarzałych sterowników
  • instalacja sterowników dla niezidentyfikowanych urządzeń
  • ogromna baza sterowników i wsparcie dla większości producentów sprzętu
  • tryb dla graczy, pozwalający zwiększyć wydajność w grach
  • podstawowa optymalizacja systemów Windows
  • zestaw niewielkich narzędzi do usuwania częstych usterek w środowisku operacyjnym

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Pobiera najnowsze podstawowe steowniki do kart graficznych i programy(Java, Nvidia, AMD )
Nie pobiera poprawych sterowników do większości urządzeń
ocena użytkownika
10.04.2018 08:03 • Recenzja do wersji 5.3.0

Najgorsze w tym programie jest to, że nie wykonuje swojej podstawowej funkcji poprawnie. Za każdym razem gdy go używałem to nigdy nie naprawił mi konfliktów w menedżerze urządzeń oraz żadne urządzenie nie zaczęło działać po instalacji "najnowszych" sterowników do niego. Jeśli chcesz by było dobrze to zrób to sam albo napisz na forum a nie wyręczaj się tym wątpliwej jakości programem.

Pobiera wszystkie sterowniki do PC - przy czym nie myli się (32-64)
brak
ocena użytkownika
01.02.2018 19:45 • Recenzja do wersji 5.2.0

Poprzednio miałem Driver Magician pro - który nie widział niektórych sterowników a Driver Booster w wersji free je pobrał i zainstalował.