Finalna wersja Silverlight 4 wydana

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft wydał finalną wersję Silverlight 4 - głównego konkurenta Adobe Flash.

Wśród wielu zmian wprowadzonych do tego wydania można wymienić obsługę przeglądarki Google Chrome, obsługę kamer internetowych i mikrofonów oraz wielu monitorów jednocześnie. Czwarta odsłona Silverlight została także wyposażona w mechanizm zarządzania zabezpieczeniami DRM dla zawartości offline, obsługuje też technikę "przeciągnij i upuść" pozwalającą na łatwe przenoszenie plików z komputera do internetowych aplikacji.

Ponadto, aplikacje tworzone w technologii Silverlight 4 zyskują dostęp do fizycznych drukarek oraz zasobów lokalnych, takich jak schowek, system plików, zainstalowane aplikacje. Pojawiła się także możliwość tworzenia usług internetowych, które pozwolą użytkownikowi na kontynuowanie pracy po odłączeniu dostępu do Sieci. Microsoft wspomina również, że nowy Silverlight ma sobie dobrze radzić z przechwytywaniem sformatowanego tekstu, a ponadto oferuje odbiorcom większą niezawodność, lepszą wydajność renderingu w przeglądarkach i jest wolny od błędów dostrzeżonych w poprzednich wydaniach.

Silverlight 4 można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie