Flock zrezygnuje z Firefoksa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy społecznościowej przeglądarki Flock poinformowali o planach porzucenia wraz z kolejnymi wersjami engine Mozilli. Jak donosi serwis TechCrunch, kolejne wersje przeglądarki wykorzystać będą silnik Google Chrome.

Pierwsza publiczna wersja Flocka pojawiła się w październiku 2005 roku. Program od tego czasu został pobrany siedem milionów razy, ale pozornie tak liczne grono użytkowników nie pozwoliło zdobyć jakichkolwiek sensownych dochodów z umów z właścicielami wyszukiwarek. Nieoficjalne źródła mówią też, jakoby decyzja o rezygnacji z Firefoksa była spowodowana kompletnym brakiem zainteresowania ze strony Mozilli.

Praca z Chrome ma być znacznie łatwiejsza niż z Firefoksem. Problem powstaje biorąc pod uwagę fakt, że Flock jest projektem wieloplatformowym, a Chrome jest dostępny jedynie pod Windows. Co prawda trwają prace nad wydaniami Chrome dla Linuksa i Mac OS X, ale pierwszych efektów nie należy spodziewać się wcześniej niż w drugiej połowie roku. Z tego powodu, jeszcze nowa wersja Flocka 2.1 bazować będzie na platformie Mozilli.

© dobreprogramy

Komentarze