r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Focus 1.2.1

Strona główna Android Grafika i fotografia Katalogowanie i udostępnianie zdjęć

Focus to aplikacja, która ma nam pomóc w zarządzaniu i porządkowaniu kolekcji zdjęć. W dużej mierze opiera się na mechanizmie tagów, które możemy przypisać w bardzo prosty sposób.

Ekran główny aplikacji wyświetla wszystkie grafiki zgromadzone na naszym urządzeniu z podziałem na foldery. Możemy je przeglądać, udostępniać innym, czy też sprawdzać szczegółowe informacje takie jak np. rozdzielczość. Focus obsługuje także gify i popularne formaty wideo, a w ich odnajdywaniu pomaga dobrze zaprojektowana wyszukiwarka.

Jednak główną zaletą aplikacji są już wspomniane tagi. Możemy je dodawać z poziomu strony głównej jak i podglądu wybranego elementu. Rozwijane menu prezentuje najpopularniejsze z nich, wystarczy jedno dotknięcie aby dodać dany tag do zdjęcia czy też wideo. Oczywiście do jednego elementu możemy przypisać wiele tagów. Choć tagi nie są niczym nowym, to jednak mechanizm ich dodawania i wyszukiwania w Focus jest prosty i przyjemny w obsłudze. Dodatkowo pozwala zabezpieczyć nasze dane za pomocą hasła.

Aplikacja w swojej podstawowej wersji jest darmowa i pozbawiona reklam. To spora zaleta, zwłaszcza że program posiada dobrze zaprojektowany interfejs wpisujący się w wytyczne material design.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfonowa fotografia: Focus, czyli proste i przejrzyste zarządzanie zdjęciami

6
14.08.2015  •  Maciej Olanicki

Aplikacje służące do przeglądania i porządkowania zdjęć na smartfonach nie są programami, od których wymaga się zbyt wiele. Mają przede wszystkim służyć przejrzystemu i wygodnemu przeglądaniu zgromadzonych na urządzeniu fotografii i obrazków. Przykładem bardzo dobrej realizacji tego założenia jest dostępny na urządzenia z Androidem Focus. Program zwraca uwagę przede wszystkim bardzo prostym, przejrzystym i eleganckim interfejsem przygotowanym w konwencji Material Design. Użytkownik może zatem przeglądać obrazki w prostym, ale także całkiem ładnym programie. Sprzyja temu także sposób, w jaki…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.