Foxit Reader jako twój czytnik PDF-ów, teraz z dyskusjami i wsparciem dysków online

Strona główna Aktualności

O autorze

Zamiast narzekać na naruszenia prywatności w Adobe Acrobat Readerze DC, można zastanowić się po prostu nad zmianą czytnika PDF na inny. Ciekawą propozycją może być nowo wydany Foxit Reader, który w wersji 8.2 staje się świetnym narzędziem nie tylko do przeglądania dokumentów, ale też i do dyskusji nad nimi.

Foxit Reader już od dość dawna jest godnym rywalem czytnika Adobe, oferując (przynajmniej w swojej wersji na Windowsa) wiele zaawansowanych funkcji, w tym możliwość tworzenia dokumentów i wypełniania formularzy. Teraz w swojej najnowszej wersji wprowadza mechanizmy pracy grupowej.

Każdy użytkownik usługi ConnectedPDF/Foxit Cloud może teraz skorzystać z Tablicy Dyskusyjnej (Discussion Board), na której może umieścić swoje własne komentarze czy opinie – widoczne dla innych zaproszonych użytkowników. Do tego dochodzą funkcje recenzenckie, możliwość odpowiedzi na komentarze, wszystko wyświetlane w dokumencie w czasie rzeczywistym.

Foxit Reader integruje się nie tylko z własną chmurą. Nowa wersja otrzymała wsparcie do dysków sieciowych, w tym Dysku Google, Dropboksa i OneDrive, pozwalając na podgląd przechowywanych w nich dokumentów, a następnie konwertowanie ich do formatu PDF.

Wersja 8.2 przyniosła także możliwość skonwertowania plików PDF do linearnego formatu Fast Web View. Zajmują one więcej miejsca na dysku, ale mają jedną istotną zaletę: wyświetlają się w przeglądarce bez konieczności czekania na załadowanie całego dokumentu, ponieważ dane niezbędne dla narysowania kolejnych stron ułożone są liniowo, a nie rozproszone po całości. Pozostałe zmiany, o których warto wspomnieć, to mechanizm konwersji plików XPS do formatu PDF oraz łatwiejszy dostęp do pomocy poprzez menu kontekstowe.

Wydaniu nowego Foxit Readera na Windowsa (którą znajdziecie w naszej bazie oprogramowania) towarzyszy też aktualizacja Foxit Readera na Linuksa i macOS-a, oznaczona numerkiem 2.3. Jest ona uboższa, ale warto się nią zainteresować – też przynosi wsparcie dla komentarzy dokumentów oraz obsługę dodatku PDF Tools, pozwalającego na automatyzację przetwarzania dokumentów i możliwość drukowania stron parzystych/nieparzystych. Użytkownikom Androida polecić zaś można Foxit Mobile, szybki i zwinny czytnik PDF-ów na smartfony i tablety.

© dobreprogramy
s