GG (Gadu-Gadu) 12.4.73.11901

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GG to popularny polski komunikator, bez którego mało kto jest w stanie się obejść. Wersja dla Maków pozwala oczywiście na prowadzenie rozmów tekstowych, a także głosowych i z kamerką. Można także zagrać ze znajomymi w kółko i krzyżyk albo warcaby.

GG na Makach pozwala przechowywać dane logowania do kilku kont i z każdego z nich pobierze listę kontaktów, historię rozmów zapisaną na serwerach oraz pozwoli na korzystanie z zawartości dysku GG. Rozmowy są szyfrowane i w takiej właśnie postaci są przechowywane. Podczas rozmowy z jedną osobą lub w grupie można korzystać z dobrze znanych emotikon, a także uruchomić jedną z prostych gier bezpośrednio w oknie czatu. Prowadzenie rozmów wideo jest jednak problematyczne i nie zawsze połączenie zostaje nawiązane prawidłowo. Obsługa czatów z kamerką wymaga Flash Playera. Ponadto okna GG zachowują się nieprzewidywalnie, jeśli do Maka podłączone są dwa monitory, a w każdym z okien znajdziemy animowaną reklamę.

W sieci GG można zmienić ustawienia prywatności, czyli kto może zobaczyć informacje o profilu i kto może przysyłać wiadomości bądź zapraszać do czatów grupowych. Osoby, których profile są widoczne dla wszystkich, muszą liczyć się z tym, że będzie można ich profile znaleźć przez wyszukiwarkę lub będzie można wylosować rozmowę z nimi dzięki funkcji „Poznaj nowych znajomych”. Istnieje także możliwość zablokowania natrętnych kontaktów oraz łączenia się ze statusem „Niewidoczny”, przy czym niektóre klienty innych producentów mogą ten stan rozszyfrować.

Dysk GG, którego obsługa znalazła się w komunikatorze, to niewielki (5 GB), darmowy dysk w chmurze. Można na nim przechowywać między innymi swoje pliki muzyczne, które będzie można odtwarzać za pomocą komunikatora. Dzięki Dyskowi GG można także udostępniać pliki znajomym.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

GG boryka się z poważną awarią. Niemożliwe nawet logowanie

45
17.03.2016  •  Maciej Olanicki

Mimo że w 2016 roku korzystanie z komunikatora GG wydaje się raczej rzadkością, to wciąż pozostaje duża grupa polskich internautów, którzy czy to z sentymentu, czy z przyzwyczajenia, korzystają z komunikatora ze słoneczkiem. A przynajmniej korzystali do dziś. Od rana, a konkretniej od około 9:30, GG boryka się z poważną awarią. Niemożliwe jest korzystanie nie tylko z samego komunikatora, ale także jakichkolwiek innych usług oferowanych przez GG. W praktyce niemożliwe jest nawet zalogowanie się do nich. Na razie brakuje szczegółowych informacji dotyczących awarii, niemniej administratorzy…

GG już ma nowego właściciela

84
30.10.2015  •  Anna Rymsza

Komunikator GG, czyli wysłużone Gadu-Gadu, nie czekało długo, aż znajdzie się chętny, by go kupić. Nowym właścicielem programu jest fundusz Xevin Investments. Na razie nie wiemy, jaka przyszłość czeka jeden z najpopularniejszych w Polsce komunikatorów. Nowy właściciel ma przedstawić strategię jego rozwoju dopiero za kilka miesięcy. Likwidacja spółki GG Network jest podobno zabiegiem formalnym i na razie nie ma planów, by zakończyć rozwijanie komunikatora lub wyłączyć serwery. Użytkownicy raczej nie mają powodów, by obawiać się, że ich ulubione słoneczko zgaśnie. Spółka GG Network,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych