GMail Drive 1.0.19

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GMail Drive to niewielka aplikacja, dzięki której konto pocztowe Google GMail staje się widoczne dla systemu jako dysk wirtualny widoczny w oknie Mój komputer.

Można z niego korzystać analogicznie jak w przypadku zwykłych dysków. Za pomocą technologi drag&drop (przeciągnij i upuść) można kopiować na nowy "dysk" dowolne pliki z tym jednak ograniczeniem, że wielkość pojedynczego pliku nie może przekroczyć 20 MB. Rozwiązanie może ułatwić przenoszenie plików, może także służyć za pewną furtkę bezpieczeństwa w przypadku ważnych dla użytkownika dokumentów (żadne problemy z komputerem nie mają wpływu na bezpieczeństwo plików).

Biorąc pod uwagę sporą przestrzeń oferowaną przez GMail (6 GB) rozwiązanie może mieć szerokie zastosowanie. Należy oczywiście pamiętać o sporych ograniczeniach związanych z prędkością przesyłania danych.

Uwaga!

  1. Aby móc skorzystać z GMail Drive niezbędne jest posiadanie bezpłatnego konta Google GMail

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowa powierzchnia wirtualna 7.45 GB, szybki dostęp do zasobów GMail z poziomu "Mój komputer", Total Commander, Powiadomienie email o skopiowanych
Szybkość kopiowania uzależniona od aktualnych możliwości łącza, ograniczenie pojemności kopiowanych plików
ocena użytkownika
27.10.2011 09:53 • Recenzja do wersji 1.0.18

GMail Drive to niewielka aplikacja, po której zainstalowaniu otrzymujemy dostęp do wirtualnej powierzchni dyskowej o pojemności 7,45 GB z poziomu "Eskploratora Windows" lub "Mój komputer" . Warunkiem korzystania z niej, jest posiadanie darmowego konta pocztowego GMail.

Dokumenty, istotne pliki, zdjęcia zawsze pod ręką? Owszem, właśnie dzięki GMail Drive. Praktyczny i prosty w obsłudze wirtualny dysk o dość sporej powierzchni.

Poniżej, wskazówki dla użytkowników menedżera plików Total Commander opisujące w jaki sposób korzystać z zalet GMail Drive przy pomocy TC.

1. Zainstaluj GMail Drive.
2. Wyedytuj plik wincmd.ini (Konfiguracja-Zmień bezpośrednie ustawienia plików).
3. Znajdź sekcję [DirMenu].
4. Jeśli ostatnie menu w tej sekcji to np. menu4=... to dodaj zaraz pod linią cmd5=... wpis:
menu5=GMail Drive
cmd5=cd ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}\::{2B3453E4-49DF-11D3-8229-0080BE509050}
5. Zapisz zmiany w pliku i zrestartuj TC.
6. Od teraz w "Aktualnej liście katalogów" znajduje się szybki dostęp do Gmail Drive.