Gallery/Galeria Go, czyli odchudzony wariant Zdjęć Google, i to całkowicie offline

Strona główna Aktualności

O autorze

Google wprowadziło nową aplikację do katalogowania i prostej edycji zdjęć. Mowa o Galerii Go, czyli odchudzonej wersji Zdjęć Google, przygotowanej z myślą o rynkach wschodzących. Narzędzie ma być remedium na niską wydajność smartfonów, jak również brak internetu.

Galeria Go waży mniej niż 10 MB i działa całkowicie w trybie offline. Jednocześnie udostępnia wszystkie podstawowe funkcje związane z katalogowaniem i edycją zdjęć. Obsługuje foldery, zaznaczanie wielu elementów i udostępnianie w mediach społecznościowych z poziomu aplikacji. Ponadto, ma funkcję kadrowania i zestaw prostych filtrów.

Swoistą wisienkę na torcie stanowi natomiast algorytm automatycznego poprawiania fotografii, korzystający ze sztucznej inteligencji. On również nie wymaga transmisji danych.

Docelowo Galeria Go ma trafić na rynki wschodzące, gdzie popularne są smartfony z Androidem Go i zaledwie 512 MB pamięci operacyjnej. Została zaprezentowana przez nigeryjski oddział Google'a. Niemniej bez żadnych trudności można odpalić ją na regularnej wersji systemu, oszczędzając dane i moc obliczeniową. To także dobre rozwiązanie dla osób, które mają duże kolekcje zdjęć.

Pewną niedogodnością może być tylko fakt, że aplikacja wymaga Androida w wersji 8.1 Oreo lub nowszej, co zamyka drogę do niej posiadaczom smartfonów nie tyle budżetowych co starszych.

Aplikację Galery/Galeria Go znajdziesz w naszej bazie oprogramowania

© dobreprogramy
s