Google Chrome 73 w końcu obsłuży klawisze multimedialne

Strona główna Aktualności
Google Chrome 73 w końcu obsłuży klawisze multimedialne
Google Chrome 73 w końcu obsłuży klawisze multimedialne

O autorze

Osoby traktujące przeglądarkę jako wiersz poleceń do uruchamiania różnych aplikacji webowych będą miały powód, by skorzystać z Chrome'a 73. Nadchodzące wydanie przeglądarki będzie obsługiwało klawisze multimedialne wielu klawiatur, będzie więc można sterować odtwarzaniem multimediów w kartach przeglądarki. Będzie to możliwe nawet wtedy, gdy Chrome żadne okno Chrome'a nie będzie aktywne.

Chrome będzie pierwszą z bardziej popularnych przeglądarek, która zyska tę funkcję. Dzięki niej będziemy mogli sterować odtwarzaniem YouTube'a i podobnych usług, uruchomionych w kartach przeglądarki. Chrome ma obsługiwać przyciski: start, stop, pauza, w przód, w tył, regulację głośności i wyciszenie. Działanie przycisków już można testować w becie i Chrome Canary (w tym kanale jest już Chrome 74).

Z klawiszy multimedialnych będzie można skorzystać na Windowsie i macOS-ie. W wersji 73 dla Linuxa ich obsługa jeszcze nie zostanie wprowadzona. Razem ze sterowaniem wprowadzone zostanie Media Session API, z którego będą mogli skorzystać autorzy odtwarzaczy. YouTube bezbłędnie interpretował polecenia, przeglądarkowy Spotify jeszcze sobie z nimi nie radzi.

W najbliższej przyszłości Chrome ma też przyspieszyć i chronić nas przed phishingiem.

Testową wersję Chrome'a znajdziecie w naszej bazie programów dla Windowsa i macOS. By ją pobrać, należy rozwinąć listę pod przyciskiem „Wszystkie wersje”.

© dobreprogramy
s