r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Earth 7.1.8.3036

Strona główna Mac Edukacja i nauka Historia i Geografia

Google Earth to bardzo rozbudowany program do oglądania map, modeli i zdjęć różnych miejsc na Ziemi, Marsie i Księżycu, a także mapy nieba. Ponadto program daje dostęp do zdjęć z serwisu Panoramio i wielu przydatnych informacji, a także potrafi rysować trasy i wyszukiwać miejsca. Poza klasycznym widokiem dróg i zabudowań Google Earth pozwala oglądać trójwymiarowy model terenu, zarówno z lotu ptaka, jak i z poziomu „człowieka”.

Galeria programu

Google Earth korzysta z tych samych zasobów co usługa Google Maps z tą różnicą, że pozwala na wyświetlanie niektórych budynków i terenu widoku przestrzennym. Poza nimi można zobaczyć sporo zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz różnego rodzaju treści dostarczanych przez National Geographic, Jane Goodall Institute, US National Park Service, NASA, Discovery Networks, United Nations Environmental Program i wiele innych. Można także wybrać się na wirtualną wycieczkę samolotową (flyover). W wielu miejscach można oglądać również zdjęcia historyczne.

W ofercie firmy Google jest dostępna także bardziej rozbudowana wersja programu – Earth Pro. Poza możliwością oglądania i zwiedzania można wykorzystać ją do wizualizacji danych GIS. Ma ona także dostęp do warstwy z natężeniem ruchu na drogach i danymi demograficznymi, których nie znajdziemy w Google Earth.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.