r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google kupił Picnik

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Twórcy Picnik - webowego edytora przeznaczonego do retuszowania zdjęć - poinformowali na łamach swojego bloga, że ich firma została przejęta przez Google.

Picnik jest niewielką firmą zatrudniającą 20 osób. Stworzony przez nią webowy edytor do retuszu zdjęć jest jedną z popularniejszych tego typu usług w sieci, pozwala na integrację z Picasa Web Albums, Facebook, Flickr, Yahoo! Mail oraz Photobucket i ma stałe grono kilku milionów użytkowników. Z informacji udostępnionych przez przedstawicieli firmy wynika, że wykupienie przez Google nie wiąże się obecnie z żadnymi zmianami dla użytkowników usługi. Picnik nie tylko nie zniknie z Sieci, lecz ma być wkrótce rozbudowany o nowe funkcje korzystające z potęgi serwerów Google. Także zespół programistów rozwijających usługę nie ma powodów do narzekań, gdyż w całości przenosi się do kompleksu Google w Seattle.

Przedstawiciele Google nie chcieli zdradzić, jak chcą wykorzystać swój nowy nabytek.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.