reklama

Google testuje nowy serwis muzyczny?

Strona główna Aktualności

O autorze

Google najprawdopodobniej rozpoczął testowanie nowej usługi, która ma zagrozić e-sklepowi iTunes. Z Google Music będzie można łączyć się za pomocą Androida.

Na temat serwisu Google Music informowaliśmy po raz pierwszy w połowie ubiegłego roku. Pojawiła się wówczas informacja, że firma pracuje nad konkurencyjną w stosunku do iTunes usługą. Oferta obejmowałaby nie tylko możliwość pobierania piosenek i albumów, ale również słuchania muzyki online. Wygląda na to, że, Google właśnie rozpoczął wewnętrzne testy e-sklepu, między innymi za pomocą smartfonów z systemem Andorid. Google Music najprawdopodobniej będzie połączony z Android Marketem, a także samym systemem dla smartfonów.

Jak dotąd Google nie podał żadnych informacji na temat usługi. Możliwe, że na przeszkodzie we wprowadzeniu Google Music stoją wytwórnie fonograficzne. Google chciałby, aby użytkownicy mogli odsłuchiwać utwory online w całości, a nie jedynie próbki, jak to obecnie oferuje konkurencja. Możliwe również, że firma będzie chciała umożliwiać dostęp do zakupionych utworów w chmurze obliczeniowej. To z kolei może nie podobać się wytwórniom, które obawiają się wzrostu piractwa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić