Google wprowadza nowe funkcje bezpieczeństwa i prywatności

Strona główna Aktualności
Nowe funkcje mają pojawić się w "najbliższych tygodniach"
Nowe funkcje mają pojawić się w "najbliższych tygodniach"

O autorze

Mapy Google w trybie incognito, automatyczne usuwanie historii oglądania na YouTube i menedżer haseł, który poinformuje, czy hasło było już wcześniej użyte. To trzy nowości od Google, które mają dać użytkownikom większą kontrolę nad swoimi danymi.

Tryb incognito w Mapach Google

Mapy Google z trybem incognito był testowany przez pierwszych użytkowników we wrześniu. Teraz trafi do wszystkich. Użycie tej funkcji sprawi, że odwiedzane miejsca nie zapiszą się w historii lokalizacji i nie posłużą do personalizacji usługi. Może to oznaczać, że Google nie będzie oferował reklam takich jak bary, restauracje i miejsca warte odwiedzenia na podstawie lokalizacji użytkownika. Warto pamiętać, że niezależnie od trybu incognito w Mapach Google system Android zapisuje historię GPS, jeśli ta funkcja nie zostanie wyłączona.

Automatyczne usuwanie historii w YouTube

YouTube pozwoli na usuwanie historii oglądanych filmów. Użytkownicy będą mogli wybrać okres przechowywania historii, mogą to być 3 miesiące, 18 miesięcy lub moment ich usunięcia.

Menedżer haseł poinformuje o ponownym wykorzystaniu hasła

Google wprowadza narzędzie Sprawdzania Hasła, nową funkcję, która za jednym kliknięciem poinformuje, czy któreś z używanych haseł jest słabe, czy było użyte w innych witrynach, czy zostało już kiedyś naruszone (w przypadku naruszenia danych przez podmiot zewnętrzny). Więcej informacji na temat funkcji Sprawdzania Hasła można znaleźć na anglojęzycznej stronie usługi.

© dobreprogramy
s