mojeIKP. W aplikacji znajdziemy nowe funkcje

mojeIKP z nowymi funkcjami
mojeIKP z nowymi funkcjami
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

03.01.2023 19:00, aktual.: 04.01.2023 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy aplikacji mojeIKP, bezpłatnego rozwiązania, pozwalającego korzystać z niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta, zyskali dostęp do kilku nowych funkcji. Wśród nich jest m.in. skaner leków czy możliwość podglądu zdarzeń medycznych, w których uczestniczyliśmy.

Aplikacja mojeIKP to rozwiązanie ułatwiające życie wielu z nas. Mobilne rozwiązanie Ministerstwa Zdrowia daje dostęp do ważnych informacji, które po kilku kliknięciach widzimy w naszym smartfonie. Są to m.in. e-recepty, e-skierowania, historia wizyt, informacja o dawkowaniu leków czy Unijny Certyfikat COVID (UCC). W ostatnim czasie aplikacja mojeIKP wzbogaciła się o kilka nowych funkcjonalności, co bezsprzecznie jest dobrą informacją. Jak wynika z portalu pacjent.gov.pl są to:

mojeIKP z nowymi funkcjami

  • Skaner leków,
  • Dostęp do zdarzeń medycznych,
  • Ułatwienia w teście wysiłkowym przed treningami w ramach "8 tygodni do zdrowia" – aplikacja sama policzy odległość i czas.

Skaner leków w aplikacji mojeIKP

Skaner leków pozwala na szybkie wczytanie i sprawdzenie ulotki interesującego nas leku. Wystarczy po zalogowaniu się na swoim koncie otworzyć skaner w zakładce e-zdrowie i zeskanować kod kreskowy lub kod QR, znajdujący się na opakowaniu leku. Warto wcześniej upewnić się, czy mamy dostęp do internetu i czy wyraziliśmy zgodę na używanie kamery w naszym urządzeniu przez aplikację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dostęp do zdarzeń medycznych w aplikacji mojeIKP

Dzięki tej funkcji użytkownicy aplikacji mogą w szybki sposób sprawdzić historię swoich wizyt w przychodni i u lekarza. Dotyczy to zarówno usług świadczonych w ramach publicznej, jak i prywatnej opieki medycznej. Dodatkowo zyskają dostęp do historii takich zdarzeń osób, które upoważniły je do wglądu w swoją dokumentację medyczną, i swoich dzieci do 18. roku życia.

Aplikacja mojeIKP - ułatwienia w ramach programu "8 tygodni do zdrowia"

Darmowy program profilaktyczno-treningowy, który znajdziemy w zakładce "profilaktyka" jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze, zwłaszcza że od teraz aplikacja sama policzy odległość i czas w trakcie testu wydolnościowego. Do tej pory trzeba było to zrobić ręcznie, tak samo jak wpisać swoją wagę, wiek i tętno.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)