r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gpg4win 3.0.3

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gpg4win to zestaw zaawansowanych narzędzi do szyfrowania danych. Umożliwia zabezpieczanie przed niepowołanym dostępem plików i folderów oraz poczty elektronicznej.

Praca z Gpg4win odbywa się w oparciu o 2 klucze - prywatny i publiczny. Pierwszy z nich wykorzystywany jest do szyfrowania danych, drugi z kolei trafić powinien do odbiorców wiadomości, którzy mogą uzyskać do niej dostęp. Klucz prywatny przechowywać należy w bezpiecznym miejscu i najlepiej gdy jest on dodatkowo zabezpieczony np. hasłem. Takie rozwiązanie nie jest niczym nowym w świecie kryptografii, jednak pozwala ograniczyć dostęp do naszych danych osobom trzecim, a również daje pewność, że podczas dostarczania do odbiorcy ich zawartość nie zostanie przez nikogo zmodyfikowana.

r   e   k   l   a   m   a

W skład pakietu wchodzą takie elementy jak narzędzie szyfrujące GnuPG, menadżer certyfikatów Kleopatra, alternatywny zarządca certyfikatów GPA, klient pocztowy Claws Mail, a także dwa pluginy pozwalające na integrację z oprogramowaniem Microsoft Outlook (w wersjach 2003, 2007, 2010 i 2013) oraz eksploratorem Windows. Gpg4win obsługuje standardy OpenPGP i S/MIME (X.509), tworząc domyślnie certyfikaty z wykorzystaniem kluczy o długości 2048 bitów. Standardowym algorytmem szyfrowania i podpisywania jest RSA. Dodatkowo pakiet pozwala także na generowanie i weryfikowanie sum kontrolnych SHA1, SHA256 oraz MD5.

Narzędzie nie należy do prostych w obsłudze i jego użycie zaleca się jedynie użytkownikom posiadającym odpowiednią wiedzę na temat kryptografii.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programista, któremu zawdzięczamy prywatność e-maili, stanął na krawędzi bankructwa (aktualizacja)

132
OPROGRAMOWANIE 05.02.2015 | Adam Golański

Ile jest dla świata warta możliwość ochrony poczty elektronicznej przed cyberprzestępcami czy funkcjonariuszami organów ścigania? Sto milionów dolarów? Miliard? Więcej? Odpowiedź na to pytanie ścina z nóg. Mieszkający nieopodal Düsseldorfu 53-letni programista Werner Koch, autor słynnego pakietu Gnu Privacy Guard (GPG), przez ostatnie kilkanaście lat zarabia po około 25 tys. dolarów rocznie, z trudem wiążąc koniec z końcem, a jego próby zebrania większych pieniędzy na rozwój tego kluczowego dla bezpieczeństwa i prywatności projektu nie przynoszą efektów. Niemiecki programista, który od 1997…

Recenzje użytkowników

darmowy,większość funkcji obsługuje interfejs graficzny ale nie wszystkie,możliwość wklejania długich(do 512 znaków) haseł
wiele funkcji wymaga korzystania z linii komend,nie można utworzyć kluczy 4096 bitowych
ocena użytkownika

Drugi najlepszy program w tej kategorii zaraz po :
Symantec Encryption Desktop Professional w którym można zrobić wszystko za pomocą interfejsu graficznego,który ma tylko jedną ale poważną wadę brak możliwości wklejania haseł - wszystko trzeba wpisywać ręcznie.

05.01.2017 04:29 | Recenzja do wersji 2.3.3

Komentarze

0 nowych
Pablo_Wawa   10 #7 12.07.2015 16:34

W drugim akapicie (tym bezpośrednio pod galerią zdjęć) są fundamentalne błędy merytoryczne - proszę je skorygować, ponieważ wprowadzają ludzi w błąd, powodując dodatkowy chaos informacyjny.

Otóż to klucz publiczny służy do zaszyfrowania wiadomości (danych) - dzięki temu, że jest on dostępny dla wszystkich zainteresowanych i temu, że dane tak zaszyfrowane można odszyfrować tylko za pomocą klucza prywatnego (który posiada tylko właściciel), to tylko odbiorca posiadający klucz prywatny będzie mógł się zapoznać z taką wiadomością.
Jest jeszcze drugie zastosowanie takiej pary kluczy - podpisywanie (uwierzytelnienie nadawcy) wiadomości - robi się to za pomocą swojego klucza prywatnego i dzięki temu każdy może sprawdzić (za pomocą klucza publicznego), że taką wiadomość przygotował dane nadawca.

Kilka miesięcy temu zgłosiłem powyższe poprzez "Zaproponuj zmiany w opisie" - przykre, że w DobrychProgramach pracują ignoranci i informatyczni analfabeci, bo do tej pory błąd nie został poprawiony.

  #6 08.02.2014 21:03

@Uncle (niezalogowany): O ile pamętam zaznaczasz klucz i prawym przyciskiem myszy najedź export na dysk

Jack_Daniels   9 #5 12.10.2013 18:51

Podstawa prywatności, jeżeli ktoś zaczyna warto zaglądnąć http://sekurak.pl/szyfrowanie-poczty-w-thunderbird/ ładnie opisane z obrazkami :) Jest też eksport/import kluczy opisany

Autor edytował komentarz.
  #4 26.08.2013 14:44

Witam

Jak mogę zrobić backup swojego klucza prywatnego?

Vidivarius   16 #3 25.08.2013 13:24

"2 klucze - prywatny i publiczny. Pierwszy z nich wykorzystywany jest do szyfrowania danych"
Czy przypadkiem to nie jest tak, że to klucz publiczny służy do szyfrowania? Przynajmniej jeśli chodzi o korespondencję.
Nadawca pisze do odbiorcy szyfrując e-maila kluczem publicznym odbiorcy służącym tylko do szyfrowania. Odbiorca dostając wiadomość rozszyfrowuje go swoim kluczem prywatnym służącym tylko do deszyfracji.
http://sekurak.pl/szyfrowanie-poczty-w-outlook/

Autor edytował komentarz.
DanKar REDAKCJA  16 #2 17.03.2011 17:46

@oloszy: Tak dokładnie, chodzi o klucz prywatny. Stosowna poprawka naniesiona :-)

Dziękujemy za uwagę! ;-)

oloszy   3 #1 17.03.2011 17:26

"Klucz publiczny przechowywać należy w bezpiecznym miejscu i najlepiej gdy jest on dodatkowo zabezpieczony np. hasłem." - czy tu nie chodzi raczej o klucz prywatny?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.