GraphicConverter GraphicConverter 11

Strona główna Mac Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program

GraphicConverter to rozbudowany program, łączący przeglądarkę obrazów, masowe przetwarzanie i nieskomplikowany edytor rastrowy. Program potrafi ponadto integrować się z niektórymi usługami w chmurze, odczytuje dane EXIF, otwiera ponad 200 formatów zapisu plików graficznych i eksportuje obrazy w 80 formatach.

GraphicConverter składa się z kilku części. Podstawową jest przeglądarka obrazów, która może połączyć się z kontem Flickr i Google. Przeglądarka, poza miniaturami, pozwala przeglądać metadane, w tym lokalizację, gdzie zdjęcie zostało zrobione, na mapie. Można także włączyć pełnoekranowy pokaz zdjęć z folderu i wykrywać twarze na zdjęciach.

Z przeglądarki można przejść do edytora rastrowego. Nie jest to narzędzie skomplikowane i mamy tu do dyspozycji tylko podstawowe narzędzia, jak zaznaczanie, pędzle, wypełnienie kolorem, wypalanie, rozmywanie czy kadrowanie. Program obsługuje profile ICC i ColorSync przy pracy z obrazem, można też tworzyć własne skrypty i wtyczki, korzystać ze skanera (przez TWAIN) i importować zdjęcia bezpośrednio z aparatów.

Otwarte obrazy można również edytować masowo, tworząc najpierw kolejkę zadań do wykonania. Są to takie czynności, jak obrót, łączenie, zmiana kolorów, skalowanie, przycinanie i tym podobne. Przy okazji można również manipulować nazwami plików, położeniem w folderach i konwertować obrazy na inne formaty.

Program dostępny jest na zasadach shareware. Oznacza to, że można go testować bez ograniczeń czasowych. Jedyną niedogodnością jest okno informujące o okresie testowym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!