Gyazo Gyazo 4.1.5

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gyazo to interesująca, niewielka aplikacja przeznaczona dla osób często korzystających z rozmaitych sieci społecznościowych, które chcą błyskawicznie móc podzielić się ze światem (lub tylko ze znajomymi) przechwyconym fragmentem pulpitu lub krótkim nagraniem.

Idea programu jest całkiem prosta, a dodatkowo poparta solidnym wykonaniem. Po instalacji i uruchomieniu, Gyazo "chowa się" w zasobniku systemowym, skąd możemy ją wywołać za pomocą kliknięcia lub skorzystania z odpowiedniego skrótu klawiszowego - te można zmodyfikować aby bardziej odpowiadały naszym potrzebom. Program oferuje dwie główne opcje: przechwycenie zrzutu ekranu lub jego fragmentu oraz nagranie krótkiej animacji GIF. Po wybraniu odpowiedniej opcji (lub jej wywołaniu skrótem klawiszowym), możemy zaznaczyć obszar ekranu, który chcemy udostępnić i gotowe - w sekundę otrzymamy spersonalizowany link do naszego zdjęcia lub nagrania, przechowywanego na serwerach producenta.

Poza automatycznym wysłaniem pliku na serwer, możemy również udostępnić jego link w ramach serwisów społecznościowych Twitter i Facebook, a posiadacze blogów ucieszą się z opcji embeddowania obrazka na innych stronach. Podsumowując, Gyazo to ciekawa alternatywa dla typowych programów do tworzenia zrzutów ekranu, która może spełnić oczekiwania rosnącej grupy ludzi oczekujących natychmiastowych efektów i opcji społecznościowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!