reklama

[HotZlot] Nowe dobreprogramy na żywo, już 1 sierpnia ruszy nowa wersja portalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Punktualnie o 18:00 Wojciech Kowasz (Docent) i Tomasz Janusz (Tomick) rozpoczęli prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną przez Czytelników sesję tegorocznego, siódmego HotZlotu. Pod tajemniczym tytułem „Między wierszami (kodu)” kryła się prezentacja nowej odsłony naszego portalu. Niestety możliwości techniczne w Zamku nie pozwoliły nam na uruchomienie nowej strony już dziś, bezpośrednio z HotZlotu, więc premierę zaplanowaliśmy na 1 sierpnia tego roku. Podczas wieczornego spotkania z Redakcją uczestnicy HotZlotu będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami i pomóc nam ulepszyć portal.

Docent pokazał sporo nowości, o które prosili czytelnicy. Między innymi pojawią się kategorie recenzji z Labie, dzięki czemu będzie można przejrzeć wszystkie recenzje urządzeń danego typu. Materiały najciekawsze będą promowane dużymi kaflami i, co ucieszy bloggerów, ich publikacje również mogą zyskać taką promocję — najciekawsze będą pojawiać się nie tylko na stronie głównej blogów, ale także na stronie głównej portalu. Interesującą nowością jest dział Gry — królestwo Tomasza Września (TomisHa). Jest to naturalna ewolucja 10-letniego już działu „Po godzinach” i połączenia portalu dobreprogramy z siostrzanym Gamikaze, z którego treści zostały już do nowej wersji portalu zaimportowane.

Tomick wykorzystał najnowsze technologie webowe i stworzył stronę, która dostosuje się sama do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Zmiany dotyczą głównie czarnego paska na górze strony, gdzie znajduje się nawigacja — na małym ekranie została ona ukryta i wysunie się z boku ekranu. Fonty zostały nieco zmniejszone, mniej istotne elementy strony zostały odsunięte na dalszy plan, a nacisk kładziony jest na ważne materiały z każdego działu.

Ciekawostką, która uzupełni nasz serwis o element społecznościowy, jest system powiadomień. Zalogowany użytkownik zostanie poinformowany o komentarzach pod jego blogiem, odpowiedzi na jego komentarz czy aktywności znajomych. Jeśli strona będzie otwarta na wielu urządzeniach jednocześnie, powiadomienia będą się między nimi synchronizować.

Uczestnicy HotZlotu od momentu rozpoczęcia prezentacji uzyskali dostęp do kolejnej wersji portalu, mogą go testować na swoich urządzeniach i dzielić się uwagami na forum. Zapis sesji, podczas której pojawiło się również sporo informacji czysto technicznych na temat nowego serwisu oraz został zaprezentowany nowy panel administracyjny, z którego korzysta Redakcja, udostępnimy po HotZlocie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama