Internet Explorer poniżej 60%, Firefox powyżej 30%

Strona główna Aktualności

O autorze

Pokonane zostały kolejne ważne bariery w statystykach przeglądarek - światowa popularność Internet Explorera spadła poniżej 60%, popularność Firefoksa wzrosła powyżej 30%.

Jak wynika z badań prowadzonych przez serwis StatCounter, w ujęciu miesięcznym udział w światowym rynku przeglądarki Internet Explorer w czerwcu spadł do poziomu 59,49%, aż o 2,6 punktu procentowego. Jednocześnie popularność Firefoksa wzrosła do poziomu 30,33%, czyli o 1,58 p.p.. O dziesiętną część punkta procentowego wzrosła także popularność Opery (3,36%), o blisko pół punkta Safari (2,93%) oraz Chrome (2,82%). Statystyki agregują wszystkie wersje poszczególnych przeglądarek.

Porównując czerwcowe wyniki do rezultatów uzyskiwanych przed rokiem można zauważyć stałą tendencję do przejmowania popularności Internet Explorera przez konkurentów - głównie Firefoksa. Sporo, oczywiście jak na swoją niewielką popularność, zyskała także Opera.

Jak zwykle porównujemy te informacje ze statystykami odwiedzin naszego vortalu prowadzonymi przez Google Analytics. Wiadomo, że zawsze wśród naszych czytelników dominował Firefox. Sprawdziliśmy więc, jak popularność przeglądarek wypada w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Firefox zyskał przez 12 miesięcy ponad 3,5 punkta procentowego i przekraczając tym samym granicę 50% może pochwalić się wynikiem 53,32%. Internet Explorer z kolei stracił blisko 7 p.p. i obecnie używa go tylko 27,70% naszych czytelników. Dokładnie jeden punkt procentowy straciła Opera (14,11%), zaś popularność na poziomie 3,21% zgromadził Chrome, który oczywiście rok temu jeszcze nie istniał na rynku. Safari używa dzisiaj 0,81% naszych czytelników - o pół punkta procentowego więcej, niż przed rokiem.

© dobreprogramy