Firefox: jak wyłączyć tryb ciemny?

Firefox: jak wyłączyć tryb ciemny?

Firefox: jak wyłączyć tryb ciemny?
Firefox: jak wyłączyć tryb ciemny?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
28.05.2022 11:25

Ciemny motyw w przeglądarce Firefox jest z nami od dłuższego czasu. Choć pomocny i dla większości użytkowników wygodny, z czasem może się znudzić. Oto jak przywrócić domyślne tło w tej popularnej przeglądarce.

Firefox to bardzo elastyczna dla użytkownika przeglądarka. W odróżnieniu od Google Chrome czy Microsoft Edge, można ją znacznie wygodniej skonfigurować. Szerokie możliwości konfiguracji zjednały przeglądarce rzeszę oddanych i zadowolonych klientów. Wśród najczęściej wyszukiwanych zapytań odnośnie Firefoxa jest to dotyczące zmiany trybu ciemnego na inny. W kilku prostych krokach przedstawimy, jak to zrobić.

Firefox: jak wyłączyć tryb ciemny?

Po uruchomieniu przeglądarki udajemy się do MENU APLIKACJI (ikona w prawym górnym rogu przeglądarki), na rozwiniętej liście odnajdujemy USTAWIENIA i klikamy w nie.

Firefox: menu aplikacji i ustawienia
Firefox: menu aplikacji i ustawienia© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Na karcie Ustawień odnajdujemy sekcję JĘZYK I WYGLĄD. To tu będziemy mogli zmienić motyw przeglądarki. Do wyboru mamy cztery przygotowane przez producenta. Jeśli to nam nie wystarczy, możemy przejść do ROZSZERZENIA I MOTYWY, gdzie będziemy mogli wybrać jeszcze więcej motywów i dostosować je pod siebie.

Firefox: sekcja Język i wygląd, gdzie zmienimy tryb ciemny
Firefox: sekcja Język i wygląd, gdzie zmienimy tryb ciemny© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Z dostępnych trybów wybieramy, ten który nas interesuje. Wystarczy w niego kliknąć, a odpowiedni tryb wyświetli się natychmiast. Nie trzeba niczego potwierdzać czy zapisywać. Klik! I tryb zostanie zmieniony.

Ta drobna modyfikacja przeglądarki jest wyjątkowo łatwa do zrobienia i nawet osoby, które mają do czynienia z przeglądarką Firefox pierwszy raz, poradzą sobie z tym bez najmniejszego problemu. To działa zdecydowanie na korzyść opisywanej aplikacji. Właśnie przez takie detale Firefox zyskuje zadowolonych użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)