Kadu 0.6.5 Beta 1 z pełnym portem na Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Niecałe trzy tygodnie potrzebowali programiści na udoskonalenie Kadu względem wersji Alpha 2 i udostępnienie pełnego portu komunikatora na systemy z rodziny Windows wraz z instalatorem.

Wczoraj późnym wieczorem Kadu Team zaprezentował światu pierwszą wersję beta swojego komunikatora z gałęzi 0.6.5. W testowej wersji 0.6.5 Beta 1 aktywowano ponownie moduły encryption i voice, wyeliminowano błędy zawieszające aplikację, poprawiono działanie systemu budowania oraz skryptu instaluj i usunięto bardzo wiele mniejszych i większych błędów. W chwili obecnej Kadu Team skupi się tylko i wyłącznie na poprawianiu znalezionych błędów i dodaniu brakujących funkcjonalności względem wersji 0.6.0.2

Jednocześnie Kadu Team informuje, że nie przewiduje dalszych zmian API w tej wersji. W związku z tym twórcy modułów zewnętrznych znajdujących się w autodownloadzie proszeni są o przystosowanie ich do nowej wersji Kadu. Moduły które podczas wydania 2 wersji kandydującej Kadu 0.6.5 nie będą się z nią kompilować zostaną usunięte z autodownloadu. Najnowszą wersję testową komunikatora Kadu można pobrać z forum projektu, do którego odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

Warto przy tej okazji również przyjrzeć się bliżej planom na kolejną wersję komunikatora 0.6.6. Autorzy przewidzieli tutaj przeniesienie protokołu GG do modułu, usunięcie resztek zależności od qt3support, przeniesienie notify oraz window_notify do core, wydzielenie części wspólnej hints i osd_hints czy restrukturyzację katalogów w core. Ponadto w nadchodzącym Kadu, które powinno pokazać się maksymalnie za 3 miesiące, programiści zastanawiają się nad dodaniem wsparcia dla tematów rozmowy z Adium i innych komunikatorów, osobnych kolorów dla uczestników konferencji i nieblokujących informacji o dostarczonych wiadomościach.

© dobreprogramy
s