Konwersja plików DOC do PDF za darmo ?

Strona główna Aktualności

O autorze

Format PDF (Portable Document Format) opracowany przez Adobe Systems Inc. ma wiele zalet. Po pierwsze umożliwia stworzenie dokumentów, które będą miały dokładnie ten sam format i wygląd bez względu na platformę sprzętową i system operacyjny. Po drugie jest najbardziej rozpowszechnionym standardem przekazywania elektronicznych publikacji. W końcu, po trzecie, bez posiadania odpowiedniego oprogramowania, takiego jak Adobe Acrobat, plików PDF nie da się modyfikować ale obejrzeć je można za pośrednictwem bezpłatnej przeglądarki Adobe Acrobat Reader. Reasumując PDF jest idealnym formatem do publikacji dokumentów w postaci elektronicznej.

Niestety, wspomniany już wcześniej, program Adobe Acrobat jest dość drogi i nie każdą firmę na niego stać. Poza tym program ten jest bardzo rozbudowany i nie każdemu jest potrzebna aż taka funkcjonalność. Pewnym rozwiązaniem jest w takim wypadku, tworzenie dokumentów w innym formacie - np. DOC za pomocą edytora tekstu MS Word, a następnie konwersja uzyskanego pliku do formatu PDF. Do tego celu można wykorzystać mało znane ale bezpłatne narzędzia: Ghostscript - interpreter języka PostScript oraz programy GSView oraz WordToPDF.

O tym jak to zrobić wyjaśniamy w artykule "Konwersja plików DOC do PDF za darmo ?", który znajdziecie w dziale ON-LINE -> Porady dla firm. Jest to jednocześnie pierwszy artykuł w naszym vortalu kierowany przede wszystkim w stronę podmiotów gospodarczych.

© dobreprogramy
s