Leawo Blu-ray Player Leawo Blu-ray Player 2.2.0.1

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze płyt DVD i Blu-ray
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Leawo Blu-ray Player to coraz popularniejszy program przeznaczony do odtwarzania filmów z płyt DVD i Blu-ray, a także plików audio/wideo w popularnych formatach. Program bardzo dobrze radzi sobie z materiałami wideo w wysokiej jakości i daje możliwość oglądania nośników zabezpieczonych różnymi technologiami (AACS, BD+, MKB, CSS).

Aplikacja wyposażona została w prosty, ale estetyczny i w pełni konfigurowalny interfejs graficzny. Nie znajdziemy na nim zbędnych wodotrysków, a jedynie najistotniejsze funkcje odtwarzacza. Poza możliwością odtwarzania nośników DVD i BD program daje również możliwość oglądania filmów w wielu powszechnie spotykanych formatach (AVI, MPEG, WMV, MP4, FLV, RMVB, MOV, XviD, 3GP, TS, TRP, VOB, MPG, ASF itp.), w tym w jakości 1080p. Nie mogło zabraknąć także funkcji wyświetlania napisów, odtwarzania plików audio (AAC, AC3, MP3, M4A, MKA, WAV, WMA itp.) oraz zaawansowanych technologii dekodowania dźwięku DTS5.1, Dolby, AAC, TrueHD, DTSHD i innych.

Inne ciekawe funkcje programu to wirtualny pilot dla menu nośników z filmami, wsparcie dla list odtwarzania oraz motywów graficznych, pozwalających łatwo dostosowywać wygląd odtwarzacza do własnych preferencji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, odtwarza filmy na płytach Blu-Ray (jako jedyny bezpłatny player), jakość obrazu bez zarzutu
Brak wirtualnego pilota, kulawe spolszczenie
ocena użytkownika
07.01.2018 19:41 • Recenzja do wersji 1.9.6.1

Mój laptop ma czytnik Blu-Ray, a producent dołączył do systemu preinstalowany odtwarzacz PowerDVD. Po latach jednak system musiałem gruntownie odświeżyć, co wiązało się z utratą licencji na PowerDVD (skądinąd najlepszy odtwarzacz DVD/BR z jakim miałem styczność). Przez ten czas odcięty byłem od moich filmów, a najbardziej bolała mnie rozłąka z moim ulubionym "Żądłem".

Przypadkowo przed kilkoma dniami natknąłem się na ten program. Zainstalowałem Leawo Blu-ray Player bez większych nadziei, nie wierząc zbytnio, że darmowy program upora się z filmem. Ku mojemu zdziwieniu - zobaczyłem ekran powitalny. Serce zaczęło bić mi mocniej. Niestety, menu nie można obsługiwać myszką, a nigdzie nie mogłem znaleźć w Leawo Blu-ray Player wirtualnego pilota (nie ma czy jestem ślepym gamoniem?). Szybko udało ominąć mi się tę niedogodność poprzez wybór właściwego pliku z listy odtwarzania.

I to jest największy minus tego programu - nie jest tak łatwy i intuicyjny w obsłudze jak znany mi PowerDVD. Brak pilota może wielu zniechęcić do Leawo już na początku. Inną wadą może być dla wielu niskiej jakości spolszczenie programu. Ale jednocześnie Leawo Player ma zaletę, która unieważnia wyżej wymienione wady - program jest darmowy. Jakość obrazu jest bez zarzutu (nie mogę na własnej skórze potwierdzić raportowanej tutaj w komentarzach pikselozy), co jest dla mnie - i dla wszystkich chyba - ważne, bardzo ważne.