LibreOffice 3.3.3 wydany, 3.3 będzie rozwijany do końca roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Z małym poślizgiem ukazała się wersja 3.3.3 LibreOffice. Jest to jedna z ostatnich wersji z linii 3.3 pakietu.

Informacje o nowym wydaniu nie podają szczegółów, ale wiadomo, że w tej wersji skupiono się na poprawie błędów i polepszeniu bezpieczeństwa pakietu.

Podczas gdy wielu użytkowników już używa wersji 3.4 LibreOffice, Linia 3.3 jest przez deweloperów nadal uważana za właściwą do pracy w firmach i środowiskach produkcyjnych. Ta linia będzie rozwijana do końca roku, co pozwoli użytkownikom bezbolesne przejście na wersję 3.4, która — jak zapewniają twórcy — zostanie do tego czasu dopracowana. Mimo zmiany licencji kodu OpenOffice.org na Apache 2.0, The Document Foundation nadal będzie udostępniać LibreOffice na licencji LGPL 3.

Ponadto wczoraj The Document Foundation podała do wiadomości listę pierwszych członków Komisji Doradczej. Do zespołu, który ma wspomagać w podejmowaniu decyzji radę nadzorczą fundacji, przyjęci zostali reprezentanci jej sponsorów: Google, SUSE, Red Hata, Freies Office Deutschland e.V., Software in the Public Interest oraz Free Software Foundation. Każda organizacja ma jedno miejsce w Komisji, a każdy doradca może pełnić obowiązki przez jeden rok.

Wersję 3.3.3 LibreOffice można pobrać ze strony projektu, a z naszego portalu można pobrać wersję 3.4 pakietu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza