r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linden Lab kupuje Desurę

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W czerwcu Linden Lab obchodziło 10 lat swojego popularnego MMO Second Life i najwyraźniej szefostwo postanowiło sobie z tej okazji sprawić jakiś prezent — twórcy gry za nieujawnioną kwotę nabyli oto Desurę, jedną z bardziej znanych platform cyfrowej dystrybucji. Obecny właściciel obiecuje rozwijać usługę, czerpiąc równocześnie wiele z doświadczenia ekipy ją do tej pory utrzymującej. Ponoć nabytek idealnie pasuje do obecnej strategii firmy.

Linden Lab samo zbyt wielu produktów nie oferuje (poza wspomnianym Second Life jeszcze tylko Patterns, Creatorverse, dio i Versu), więc chodziło raczej o zyski z dystrybucji produkcji innych firm. Gracze zdążyli polubić Desurę z uwagi na mnogość projektów niezależnych twórców w ofercie, szybki dostęp do modyfikacji oraz różnej maści dodatków dla dostępnych dzieł, a przede wszystkim odczuciu, że wszystkim kieruje ktoś, kto się na tym zna i rozumie ich potrzeby. Czy pokaźny zastrzyk gotówki sprawi, iż wykształci się poważna konkurencja dla Steam?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.