MacBooster MacBooster 8.0.1

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program

MacBooster to zestaw narzędzi, które mają pomóc utrzymać system OS X w dobrej kondycji, usunąć programy wraz z powiązanymi z nimi plikami, ochronić przed złośliwymi programami oraz znaleźć zbędne pliki na dysku.

MacBooster chwali się przede wszystkim optymalizacją systemu, dzięki czemu system OS X działa szybko i bezproblemowo. Do zadań, jakie może wykonać, należy czyszczenie pamięci podręcznej programów, zwalnianie zajętej przez inne programy pamięci oraz naprawa uprawnień w systemie plików Maka. Te czynności pozytywnie wpływają na płynność działania systemu, co można od razu zauważyć.

W kwestii zwalniania miejsca na dysku Maka MacBooster także ma sporo do powiedzenia. Podobnie jak inne narzędzia tego typu jest w stanie usunąć zbędne programy (na przykład 32-bitowe na 64-bitowych Makach), logi i wyczyścić pamięć podręczną wielu programów. MacBooster może usunąć także pozostałości po odinstalowanych programach, zbędne skróty, załączniki poczty i nieużywane pliki tłumaczeń systemu OS X. Nie zabrakło przydatnej funkcji odinstalowywania programów wraz z towarzyszącymi im plikami, które często zostają na dysku w ukrytych folderach.

Ochrona antywirusowa w MacBoosterze zabezpiecza przed różnego typu zagrożeniami, w tym znajduje szkodliwe załączniki w skrzynce pocztowej programu Mail, złośliwe „ciasteczka”, komponenty szpiegujące i wykrywa ryzykowne zapisy w konfiguracji.

Wersja próbna programu jedynie znajduje zagrożenia i problemy, ale nie pozwala ich usunąć. W sprzedaży dostępne są trzy typy licencji na program, dla jednego lub kilku Maków i różniące się możliwościami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!