MacPorts MacPorts 2.4.1

Strona główna Mac Programowanie Biblioteki i Frameworki
Pobierz prog​ram
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MacPorts to cieszący się dobrą opinią menedżer pakietów dla systemu OS X, który pozwala zainstalować na Macu ogromną kolekcję otwartego oprogramowania, od małych narzędzi konsolowych po całe środowiska graficzne.

MacPorts po instalacji można obsługiwać na dwa sposoby – korzystając z polecenia port w linii poleceń lub uruchamiając własny wiersz poleceń menedżera. Jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że żaden użytkownik oswojony z konsolą nie będzie miał z nim problemów, zwłaszcza jeśli ma doświadczenie z Linuksem. W każdej chwili można skorzystać z polecenia port help (help jeśli pracujemy w wierszu poleceń MacPorts).

Przy pierwszym użyciu MacPorts pobierze konsolowe narzędzia deweloperskie ze strony Apple'a, jeśli w systemie nie znajdzie środowiska Xcode. Pobierane źródła są kompilowane i pakowane na Macu z poszanowaniem wszystkich zależności.

Jeśli program z interfejsem graficznym nie jest w stanie się uruchomić, należy wskazać mu, gdzie powinien się „wyświetlić”. Służy do tego zmienna DISPLAY. Informacje o tym, jak ją ustawić, można znaleźć w dokumentacji projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!