MacPorts 2.4.1

Strona główna Mac Programowanie Biblioteki i Frameworki
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MacPorts to cieszący się dobrą opinią menedżer pakietów dla systemu OS X, który pozwala zainstalować na Macu ogromną kolekcję otwartego oprogramowania, od małych narzędzi konsolowych po całe środowiska graficzne.

MacPorts po instalacji można obsługiwać na dwa sposoby – korzystając z polecenia port w linii poleceń lub uruchamiając własny wiersz poleceń menedżera. Jego obsługa jest na tyle intuicyjna, że żaden użytkownik oswojony z konsolą nie będzie miał z nim problemów, zwłaszcza jeśli ma doświadczenie z Linuksem. W każdej chwili można skorzystać z polecenia port help (help jeśli pracujemy w wierszu poleceń MacPorts).

Przy pierwszym użyciu MacPorts pobierze konsolowe narzędzia deweloperskie ze strony Apple'a, jeśli w systemie nie znajdzie środowiska Xcode. Pobierane źródła są kompilowane i pakowane na Macu z poszanowaniem wszystkich zależności.

Jeśli program z interfejsem graficznym nie jest w stanie się uruchomić, należy wskazać mu, gdzie powinien się „wyświetlić”. Służy do tego zmienna DISPLAY. Informacje o tym, jak ją ustawić, można znaleźć w dokumentacji projektu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Najlepsze dodatki do GIMP-a, nie tylko dla ekspertów

59
07.09.2016  •  Anna Rymsza

GIMP od lat jest najpopularniejszym, darmowym programem graficznym. Ma spore możliwości, ale jedną z jego największych zalet jest system dodatków i skryptów. To dzięki nim GIMP jest programem tak elastycznym. Poniżej prezentuję Wam 8 praktycznych dodatków, które ułatwią życie i bezproblemowo działają z nową wersją programu. Jak instalować dodatki? Dodatki do GIMP-a raczej nie mają instalatorów i trzeba je samodzielnie umieścić w odpowiednim folderze. Ogólne zasady mówią, że skrypty Script-fu (.scm) znajdują się w folderze scripts, a skrypty w Pythonie (.py) i pliki wykonywalne (.exe i bez…

Zainstaluj na Macu programy z Linuksa, których nie da Ci Apple

25
08.10.2015  •  Anna Rymsza

Ta instrukcja przyda się przede wszystkim doświadczonym użytkownikom, którym w systemie OS X brakuje programów i bibliotek znanych z systemów uniksopodobnych. Jeśli ktoś tęskni za wgetem, zsh czy nawet całym KDE, dzięki opisanym niżej narzędziom może je mieć w każdej chwili. Rozwiązania te mają jednak kilka wad – przede wszystkim pobrane narzędzia i biblioteki będą kompilowane na Macu ze źródeł i nie ma gwarancji, że będą działać poprawnie. Ponadto mogą nie współpracować dobrze z systemem operacyjnym i podłączonym do Maca sprzętem, choć są to przypadki bardzo rzadkie. Programy z…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza