MacVim MacVim 8.0 130

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz prog​ram
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MacVim to połączenie popularnego edytora Vim dla programistów z eleganckim i praktycznym graficznym interfejsem użytkownika.

Vim w programie zachowuje się identycznie, jak w wersji konsolowej, tak samo podkreśla składnię, korzysta z tych samych poleceń i pliku konfiguracyjnego. Graficzny interfejs użytkownika dodaje jednak typowe dla systemu OS X skróty klawiszowe (⌘-Z, ⌘-V, ⌘-A, ⌘-G i tym podobne). Z menu MacVima można wybrać schemat kolorystyczny i tło dla edytora. Można także korzystać z różnych systemów wprowadzania tekstu, w tym z automatycznego zastępowania znaków, na przykład przy fonetycznym zapisie cyrylicy.

MacVim może łączyć się z obecnymi w systemie kompilatorami, pracować w trybie pełnoekranowym i otwierać pliki w kartach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!