r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0 CTP

Strona główna Aktualności

Pojawiła się wersja testowa (Community Technology Preview) narzędzia Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0.

Microsoft Assessment and Planning Toolkit to narzędzie przeznaczone do inwentaryzacji pracujące w trybie bez agentów, które pracując na Windows XP/Vista/7 lub Windows Server 2003/2008/2008R2 skanuje otoczenie sieciowe przy pomocy mechanizmów WMI, usługi Zdalnego Rejestru, Active Directory oraz SNMP, identyfikuje znalezione komputery i serwerów, dokonuje oceny ich parametrów i ocenia, czy można zainstalować na nich nowe wersje oprogramowania Microsoft - Vistę, Windows Server 2008, Office 2007, Microsoft Application Virtualization... Ocena uwzględnia nawet dostępność sterowników, a wynik analizy zawierać może rekomendacje dotyczące niezbędnych aktualizacji sprzętu, w tym konsolidacji maszyn fizycznych przy pomocy wirtualizacji.

Najważniejsza nowość w wersji 5.0 to zwrot w stronę heterogenicznych środowisk i włączenie do analiz także systemów Linux, Unix i platform wirtualizacyjnych VMware. Poza tym narzędzie potrafi teraz przeanalizować wykorzystanie System Center Configuration Managera i określić gotowość do migracji na Office 2010.

r   e   k   l   a   m   a

Narzędzie Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0 w wersji CTP można pobrać po zarejestrowaniu w witrynie Microsoft Connect. Najnowszą stabilną wersję 4.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Identyfikacja sprzętu i oprogramowania.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.