Microsoft Edge zyskuje "inteligentne kopiowanie". Można testować w wersji Canary

Strona główna Aktualności
Edge Canary został zaktualizowany, fot. Oskar Ziomek
Edge Canary został zaktualizowany, fot. Oskar Ziomek

O autorze

Przeglądarka Microsoft Edge w testowej wersji Canary oferuje już zapowiadaną kilka miesięcy temu opcję "inteligentnego kopiowania" – zwraca uwagę serwis Techdows. Wystarczy zainstalować najnowsze wydanie, by na własną rękę sprawdzić, jak to działa; nie jest konieczne przeglądanie opcji eksperymentalnych i samodzielna zmiana flag.

Inteligentne kopiowanie to opcja pozwalająca w sprytny sposób kopiować treści zamieszczane na stronach. Mechanizm został stworzony tak, by w miarę możliwości zachować formatowanie wszystkich elementów, o co trudno w przypadku klasycznego kopiowania tekstu przeplatanego grafikami.

W przypadku "inteligentnego kopiowania", zaznaczony fragment strony trafia oczywiście do systemowego schowka, skąd można go później wkleić choćby do Worda – w założeniu z rezultatem lepszym, niż bez tej funkcji. Obecnie opcja jest na wczesnym etapie rozwoju. By z niej skorzystać, po odwiedzeniu dowolnej strony, docelowo będzie można użyć menu kontekstowego, by ją włączyć.

Na tym etapie "inteligentne kopiowanie" jest jednak wyszarzone. Co ciekawe natomiast, bez problemu działa klawiszowy skrót Ctrl+Shift+X, którym można tę opcję włączyć. Później pozostaje już tylko zaznaczyć interesujący fragment strony, a dalej postępować dokładnie tak samo, jak w przypadku "zwykłego" kopiowania.

Microsoft Edge na Windowsa i macOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania. Wersję na Linuksa (DEB) znajdziecie tutaj, zaglądając do menu Wszystkie wersje.

© dobreprogramy
s