r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft odpowiada na problemy z wydajnością sieci pod Vistą

Strona główna Aktualności

Niedawno pisaliśmy o obserwowanym przez niektórych użytkowników spadku wydajności transferów sieciowych podczas odtwarzania muzyki. Teraz Microsoft zajął stanowisko w tej sprawie.

Firma poinformowała, że część z problemów jest zachowaniem zamierzonym a część nie. W pewnych sytuacjach Vista poświęca wydajność sieci aby zapewnić bezproblemowe odtwarzanie dźwięku i takie było założenie twórców systemu. Ponieważ zarówno sterownik sieci jak i sterownik dźwięku działają z wysokim priorytetem może się zdarzyć, że przy dużym ruchu sieciowym dźwięk będzie się zacinać. Ponieważ użytkownicy tego nie lubią zdecydowano, że w takich sytuacjach zasoby procesora w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na obsługę dźwięku, kosztem transferów sieciowych. Podkreślono, że problem nie dotyczy większości użytkowników, a jedynie tych, którzy mają bardzo szybkie, gigabitowe łącza w sieciach lokalnych. Nie stwierdzono problemów w przypadku łącz internetowych. Ponadto problem występuje tylko przy odbieraniu danych a nie przy wysyłaniu.

Microsoft pracuje nad dokumentem, który szczegółowo opisze omawianą sytuację.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.