reklama

Microsoft wkrótce odświeży Bing Maps

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Znamy już zestaw nowości, które Microsoft zamierza udostępnić użytkownikom usługi Bing Maps. Jeszcze w tym miesiącu Mapy Bing otrzymają zmodyfikowany interfejs użytkownika, poprawiony wygląd etykiet i zmienioną kolorystykę map.

Zmiany wprowadzone do Bing Maps mają sprawić, że informacje widoczne na mapie będą bardziej czytelne. Microsoft zdecydował się na użycie ciepłych kolorów, zmianę barwy zbiorników wodnych, wyraźne odróżnienie dróg jedno i dwukierunkowych oraz zmniejszenie ilości informacji, które są jednocześnie wyświetlane na mapie. Opracowano 18 poziomów dokładności map, które będą zmieniane w miarę jak użytkownik powiększa (lub zmniejsza) oglądaną mapę. Microsoft zaktualizował także mapy 24 krajów i dodał do mapy USA ponad 300 szczegółowych planów centrów handlowych. Pełna lista zmian, które w lipcu trafią do Bing Maps jest dostępna w opracowanym przez Microsoft przewodniku. Microsoft podkreśla, że choć wprowadzone modyfikacje nie są rewolucyjne, powinny znacząco poprawić komfort obsługi Bing Maps

Stworzony przez Microsoft serwis Bing Maps został udostępniony w grudniu 2009 roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama