Android Auto: trwają prace nad usterką Google Maps

Android Auto: trwają prace nad usterką Google Maps

Google Maps
Google Maps
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.06.2022 11:43

Mapy Google w Androidzie Auto działają ostatnio kapryśnie. Nawigacja często włącza się wyłącznie z ciemnym motywem, mimo że jest środek dnia i nikt nie zmieniał ustawień. Google pracuje już nad tym problemem.

O usterce Map GoogleAndroidzie Auto pisze serwis autoevolution. Istota została opisana na oficjalnym forum przez kilku użytkowników. W praktyce chodzi o niezależne od ustawień i pory dnia automatyczne włączanie Google Maps wyłącznie z ciemnym motywem. Łatwo sobie wyobrazić, jak uciążliwe może być to rozwiązanie za dnia, kiedy tak wyświetlana nawigacja GPS może być po prostu niewidoczna na ekranie w samochodzie. Wiele wskazuje na to, że usterka dotyczy tylko Androida 12 i Androida Auto 7.6 oraz 7.7.

Google wziął już sprawę na tapet i pracuje nad aktualizacją. Jak zwykle nie wiadomo, ile to potrwa, ani czy problemem jest głównie Android Auto czy same Mapy Google, ale w tym przypadku mowa przynajmniej o jednym producencie, więc można zakładać, że poprawka będzie skuteczna. Do czasu rozwiązania usterki można rozważyć korzystanie z innych nawigacji pamiętając, że od roku nie chodzi tylko Waze. W Androidzie Auto działa już m.in. Yanosik, TomTom AmiGO, AutoMapa czy Sygic.

W kontekście Androida Auto warto pamiętać o wyczekiwanej wciąż aktualizacji interfejsu, który zgodnie z zapowiedzią ma zostać udostępniony jeszcze tego lata. Chodzi o dzielony ekran, na którym można wygodnie obsługiwać jednocześnie nawigację, odtwarzacz muzyki i inne kluczowe aplikacje. Częściowo jest to rozwiązane znane już od dłuższego czasu właścicielom aut z ultraszerokimi ekranami infotainment, ale tym razem dzielony interfejs będzie dostępny po prostu dla każdego.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)