Miranda IM Miranda IM 0.10.80

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza wersja multikomunikatora internetowego Miranda.

Aplikacja sama w sobie nie oferuje możliwości komunikowania się z jakąkolwiek siecią, ale dzięki obsłudze różnorodnych wtyczek tworzonych przez społeczność obsługuje największą ilość protokołów. Wśród nich możemy znaleźć takie sieci jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, Yahoo! Messenger, MSN, IRC, AOL Instant Messenger, ICQ, Jabber czy Skype. Funkcjonalność Mirandy nie kończy się tylko i wyłącznie na prowadzeniu rozmów tekstowych. Dzięki różnego rodzaju dodatkom może z powodzeniem służyć jako czytnik kanałów RSS, wyświetlacz prognozy pogody dla wybranych miast, program do wysyłania SMS-ów do wszystkich polskich sieci komórkowych, notyfikator pocztowy i znacznie więcej.

Aktualnie ilość oferowanych wtyczek, skórek, styli okna rozmowy do programu jest ogromna i cały czas systematycznie rośnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy,prosta obsługa,szybki,mobilny,wygodny,funkcjonalny,stabilny,lekki(w sensie zasobów) konfigurowalny.
Trudno znaleźć minusy.
ocena użytkownika
04.09.2015 18:49 • Recenzja do wersji 0.10.35

Komunikator w wersjach 32 i 64 bitowych posiada prosty interfejs.Wiele (setki z tendencją progresywną) wtyczek (pluginów) rozszerzają funkcjonalność. Wtyczki można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony Mirandy.Rozmowy mogą być prowadzone w trybie tekstowym.Są pluginy które umożliwiają sprawdzanie poczty(e-meil),wyświetlanie nagłówków RSS czy umożliwiające precyzyjniejsze informacje o użytkownikach będących na listach kontaktów.Trzeba zaznaczyć,że instalowanie dużej ilości wtyczek może zniwelować "lekkość" komunikatora.Krótko mówiąc trzeba wybrać "złoty środek" i ograniczyć do niezbędnych,zadowalających jednak użytkownika.