Miranda 0.6 już dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała dzisiaj kolejna wersja multikomunikatora internetowego Miranda oznaczona jako 0.6.

Aplikacja sama w sobie nie oferuje możliwości komunikowania się z jakąkolwiek siecią, ale dzięki obsłudze różnorodnych wtyczek tworzonych przez społeczność obsługuje największą ilość protokołów. Wśród nich możemy znaleźć takie sieci jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, Yahoo! Messenger, MSN, IRC, AOL Instant Messenger, ICQ, Jabber czy Skype.

Funkcjonalność Mirandy nie kończy się tylko i wyłącznie na prowadzeniu rozmów tekstowych. Dzięki różnego rodzaju dodatkom może z powodzeniem służyć jako czytnik kanałów RSS, wyświetlacz prognozy pogody dla wybranych miast, program do wysyłania SMS-ów do wszystkich polskich sieci komórkowych, notyfikator pocztowy i znacznie więcej. Aktualnie ilość oferowanych wtyczek, skórek, stli okna rozmowy do programu jest ogromna i cały czas systematycznie rośnie.

Najnowsza wersja w stosunku do swojego poprzednika posiada wiele poprawek w tym ulepszenie transferu plików do rożnych sieci, wsparcie dla UPnP, łatki na wycieki pamięci. Bardzo szczegółowa lista zmian dostępna jest na serwerze projektu.

Mirandę w wersji 0.6 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe

© dobreprogramy
s