Mobilny Tłumacz Google od teraz rozpoznaje kontekst także bez dostępu do Internetu

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Do użytkowników mobilnych wersji Tłumacza Google trafia jego zaktualizowana wersja. To jedna z tych ważniejszych w historii rozwoju, bo zmienia jakość tłumaczeń realizowanych w sytuacji, gdy użytkownik jest poza zasięgiem Internetu. Od teraz aplikacja wykorzystywać będzie neuronowe tłumaczenia maszynowe, co wcześniej możliwe było wyłącznie w trybie online.

Dotychczas bowiem, gdy użytkownik znalazł się poza zasięgiem Sieci, aplikacja w smartfonie podczas tłumaczenia analizowała jednocześnie tylko fragmenty zdań. Skutkowało to rzecz jasna powstaniem tłumaczenia, jednak jego jakość często była dużo gorsza od tłumaczenia neuronowego, które przez serwery Google było dostarczane przez Internet i które bierze pod uwagę większy kontekst.

Teraz sytuacja się zmienia i neuronowe tłumaczenia analizujące podczas działania jednocześnie całe zdania trafiają wprost do aplikacji – będą więc działać także w trybie offline. Liczyć więc można na lepsze rozpoznawanie kontekstu i trafniejsze dobieranie poszczególnych wyrazów. W tym przypadku Google podchodzi do tematu z rozmachem, bo nowa opcja będzie dostępna od razu dla 59 języków i dobra wiadomość jest taka, że na liście znalazł się także język polski.

Jak informuje Google, aktualizacja aplikacji z obsługą neuronowych tłumaczeń offline ma trafić do użytkowników w ciągu kilku najbliższych dni. Po instalacji na ekranie wyświetli się komunikat proponujący zaktualizowanie bieżących plików offline, by na przyszłość ulepszyć tłumaczenia. Alternatywnie zawartością offline można niezmiennie zarządzać także z poziomu menu.

Opisywana aktualizacja przewidziana jest zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS-a. Obydwie aplikacje można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

© dobreprogramy

Komentarze