r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MyFitnessPal

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Dieta i zdrowe odżywianie

MyFitnessPal to rozbudowany kalkulator kalorii, który pozwala na dokładne monitorowanie sposobu odżywiania, a także regulację diety. Dzięki aplikacji użytkownik może łatwiej zapanować nad procesem odchudzania się, lub nabierania wagi. Pozna lepiej produkty które spożywa, a także wyreguluje i poprawi nawyki żywieniowe.

Podstawowe informacje wprowadzamy na etapie tworzenia nowego konta. Wtedy to podajemy, ile obecnie ważymy i jaki jest nasz wzrost, a także ile chcemy schudnąć. Aplikacja pozwala na wybranie wagi, jaką chcemy utracić w ciągu każdego tygodnia (np. 0,5 kg). Na podstawie wszystkich tych informacji, a także naszej aktywności fizycznej wyznacza docelowy dzienny bilans kalorii. Następnie przechodzimy do etapu zapisywania danych o posiłkach, jakie spożywamy. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie informacji o produktach w bazie jaką posiada, a nawet skanowanie ich przy pomocy kodów kreskowych.

Baza zawiera informacje nie tylko o kaloriach, ale również tłuszczach, ilości sodu i potasu, białku, witaminach A i C, wapniu i żelazie. Możliwe jest zarówno wybieranie gotowych produktów, jak i pełnych posiłków. Aplikacja obsługuje również potrawy, które przyrządzamy samodzielnie, co będzie zaletą dla osób, które eksperymentują w kuchni. Oprócz jedzenia MyFitnessPal pamięta również o wodzie, jest nam w stanie także przypominać o konieczności zapisywania informacji o posiłkach. Jeżeli w wolnym czasie ćwiczymy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać informacje o treningach – te wpływają istotne na nasz bilans kaloryczny.

MyFitnessPal może posłużyć nie tylko do redukcji wagi, ale również uzupełniania braków mikroskładników i witamin, wszystko poprzez odpowiednią dietę. Program to nie tylko kalkulator, ale również sieć społecznościowa. Wprowadzane przez nas dane mogą (ale nie muszą) być publikowane znajomym, możliwe jest także ustawianie własnego statusu, czyli dzielenie się aktualnymi przemyśleniami. Oprócz tego aplikacja pozwala na integrację z innymi programami jak Endomondo, Garmin Connect, RunKeeper, Strava. Całość jest dostępna w języku polskim, nie wymaga żadnych opłat.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Integracja obowiązkowa. Endomondo wymieni dane z aplikacjami Under Armour

10
09.03.2016  •  Łukasz Maślanka

W lutym 2015 r. Under Armour kupiło Endomondo, czyli jeden z najbardziej popularnych na świecie serwisów do mierzenia aktywności sportowych. Teraz firma ogłosiła że wprowadza w usłudze wiosenne porządki. Zmienią się warunki korzystania z niej (zarówno w wersji przeglądarkowej, jak też w aplikacjach mobilnych) oraz polityka prywatności. Wszystko po to, aby przesyłanie danych między Endomondo a innymi programami dla sportowców należącymi do Under Armour stało się łatwiejsze. Zmiany ogłoszone przez nowego właściciela Endomondo dotyczące osób, które dopiero zaczynają korzystać z produktów…

Noworoczne postanowienia: aplikacje, z którymi łatwiej trzymać dietę

44
04.01.2016  •  Anna Rymsza

Z rozpoczęciem kolejnego roku niektórzy z Was zapewne postawili przed sobą nowe cele. Jednym z popularniejszych „noworocznych postanowień” jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów albo zmiana diety. Aby pomóc Wam w tej trudnej czynności przygotowaliśmy zestawienie aplikacji, które posłużą do liczenia kalorii, monitorowania wagi lub pomogą zmienić nawyki żywieniowe. MyFitnessPal MyFitnessPal to niezmiennie najlepsza aplikacja, która pozwala śledzić co jemy, orientacyjnie zliczać kalorie zjedzone i spalone, oraz monitorować ilość przyjętych składników odżywczych. Do jej zalet należy doliczyć…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.