r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

NetSpot 2.8.830

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NetSpot to narzędzie służące do określania zasięgu i diagnostyki sieci bezprzewodowych WiFi. Za jego pomocą stworzymy mapę zasięgu, wykryjemy problemy z funkcjonowaniem sieci i określimy optymalne położenie dla punktów dostępowych.

Interfejs podzielony jest na dwa tryby „Discover” oraz „Survey”. W pierwszym z nich aplikacja wyświetla listę sieci bezprzewodowych dostępnych w najbliższej okolicy, z której odczytamy takie parametry jak nazwa, numer kanału, adres MAC, poziom sygnału, częstotliwość, standard w jakim dana sieć pracuje, a także producenta punktu dostępowego. NetSpot obsługuje sieci działające w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac oraz częstotliwości 2,4 i 5 GHz, jeśli tylko karta sieciowa Maca na to pozwala.

W trybie „Survey” w kilku krokach stworzymy mapę zasięgu. Do tego celu musimy narysować prosty, poglądowy plan obiektu w którym sieć działa i podać jego wymiary. Mamy możliwość wyboru czy jest to mieszkanie, biuro, duża hala jak np. lotnisko lub teren otwarty. Plan można narysować używając narzędzi wbudowanych w programie, wczytać gotowy plik graficzny lub też skorzystać z przykładów dostępnych w aplikacji. W kolejnym kroku należy dokonać pomiarów sygnału przenosząc się z MacBookiem w różne miejsca obszaru działania sieci.

Po przeprowadzonych testach można zapoznać się z wynikami, z których dowiemy się, w jakich miejscach zasięg sieci jest najsłabszy. Program tworzy mapę zasięgu na stworzonym przez nas planie zaznaczając odpowiednim kolorem jakość sygnału i poziom szumów, dzięki czemu możemy wybrać optymalne miejsce dla punktu dostępowego lub urządzeń wzmacniających sygnał. Szczegółowy raport z przeprowadzonego badania można wyeksportować jako dokument PDF.

Aplikacja dostępna jest w trzech edycjach: darmowej, PRO oraz Enterprise. W wersji bezpłatnej można dodać tylko jedną strefę działania sieci (np. piętro budynku) w pojedynczym teście, maksymalnie 5 punktów dostępu i nie można jej używać do celów komercyjnych.

Wersja PRO pozwala między innymi na dodanie 50 stref działania sieci, oferuje więcej możliwości wizualizacji zasięgu, zaawansowane raporty, wykrywanie i skanowanie ukrytych sieci oraz wiele innych dodatkowych funkcji.

Wersja Enterprise skierowana jest do klientów biznesowych i posiada praktycznie te same funkcje co PRO. Różnią się one tym, że wersji PRO używać można na 1 komputerze, natomiast kupując wersję Enterprise otrzymujemy licencję na 10 komputerów i możliwość dodania dowolnej liczby stref.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

NetSpot: świetny program do diagnostyki Wi-Fi dostępny już także na Windowsa

6
29.02.2016  •  Maciej Olanicki

NetSpot to przeznaczony pierwotnie tylko na OS X, nieskomplikowany program do diagnostyki sieci Wi-Fi. Jedną z jego najbardziej przydatnych funkcji jest możliwość odnalezienia miejsca, w którym zasięg routera jest najsłabszy. Mamy dobre wieści dla użytkowników systemu Windows: NetSpot właśnie ukazał się także w wersji na system Microsoftu. Podobnie, jak w przypadku pierwowzoru, NetSpot na Windowsa posiada interfejs podzielony na dwa moduły. W pierwszym z nich użytkownik ma dostęp do pełnej listy sieci Wi-Fi, w zasięgu których znajduje się jego komputer. Można się tam zapoznać między innymi…

NetSpot na Maca narysuje mapę zasięgu WiFi i podpowie gdzie umieścić router

8
03.11.2015  •  Michał Sokołowski

W naszej bazie programów na Maca pojawiło się nowe ciekawe narzędzie do diagnostyki sieci bezprzewodowych WiFi. NetSpot to aplikacja, za pomocą której utworzymy mapę zasięgu sieci oraz wyznaczymy optymalne miejsce dla punktu dostępowego. NetSpot ma dwa tryby działania. W pierwszym aplikacja wyświetla listę sieci bezprzewodowych dostępnych w najbliższej okolicy, z której odczytamy nazwę, MAC, poziom sygnału, częstotliwość, standard w jakim dana sieć pracuje, a także producenta punktu dostępowego. W drugim trybie program w kilku krokach zaprojektuje mapę zasięgu sieci WiFi w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.