Norton Save & Restore za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach wiosennej promocji firmy Symantec, klienci nabywający pakiet zabezpieczający Norton Internet Security 2007 PL w wersji upgrade (uaktualnienie) mogą otrzymać bezpłatnie program Norton Save & Restore.

Zestawy składające się z Norton Internet Security 2007 oraz Norton Save & Restore (zarówno jako pełne wersje jak i upgrade) dostępne były w sprzedaży już wcześniej jednak za dodatkowy produkt trzeba było dopłacić około 100 zł brutto więcej niż w przypadku zakupu samego NIS 2007 PL. Była to i tak znacznie tańsza oferta niż zakup Norton Save & Restore osobno kosztuje on bowiem ponad 200 zł brutto. Teraz kupując uaktualnienie do NIS 2007 PL (koszt około 185 zł brutto) można Norton Save & Restore otrzymać bezpłatnie. Oferta powinna być dostępna w punktach sprzedaży zaopatrujących się u jednego z dwóch największych dystrybutorów - firmie TechData.

Norton Save & Restore jest stosunkowo nowym narzędziem firmy Symantec - jego premiera miała miejsce rok temu. To oparty o rozwiązania Norton Ghost, program służący do łatwego tworzenia kopii zapasowych oraz szybkiego odtwarzania systemu po awarii, przeznaczony dla użytkowników domowych i małych firm. Narzędzie to daje możliwość archiwizacji danych - całego dysku, wybranych plików i folderów, czy nawet wybranego typu plików (np. dokumentów lub zdjęć). Dzięki dużej automatyzacji jest łatwy w obsłudze, a tworzenie przyrostowych kopii zapasowych pozwala na oszczędność czasu i miejsca na dysku. Pozwala też na szyfrowanie plików, co chroni przed dostępem do ich zawartości przez ewentualnych włamywaczy. W przypadku awarii bądź skasowania danych, Norton Save & Restore umożliwia odzyskiwanie danych (nawet w przypadku braku możliwości uruchomienia systemu operacyjnego).

Powyższa promocja może być następstwem wprowadzenia do sprzedaży w Polsce całkiem nowego pakietu zabezpieczającego firmy Symantec - Norton 360, będącego odpowiedzią na OneCare Live firmy Microsoft. Produkt ten dostępny w cenie detalicznej około 230 zł brutto (za pełną wersję i kilka złotych mniej za uaktualnienie) i najprawdopodobniej docelowo zastąpi Norton Internet Security.

Wersję testową Norton Save & Restore można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych

© dobreprogramy

Komentarze