Nowe licencje dla Service Packów

Strona główna Aktualności

O autorze

Instalując zbiór poprawek Service Pack 1 dla Windows XP lub Service Pack 3 dla Windows 2000, każdy musiał zgodzić się na to, że Microsoft będzie mógł zdalnie modyfikować system na jego komputerze. Protesty użytkowników wydawały się nie mieć końca, a najgłośniej krzyczeli nie mający do niczego prawa posiadacze nielegalnych kopii systemu.

Jednak ostatecznie wszyscy musieli potwierdzić zgodę na tak skonstruowaną umowę - innym wyjściem była zgoda na pozostawienie błędów i problemów, których Service Pack wraz z następującymi po nim łatkami rozwiązywał całkiem sporo. Licencja wersji beta przygotowywanego do premiery w przyszłym tygodniu Service Packa 4 dla Windows 2000 wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów żądających większej wolności i prywatności.

uż na wstępie można wyczytać, że za sprawą SP4 nie będą do Microsoftu przesyłane żadne informacje personalne, a jedynymi komponentami systemu automatycznie komunikującymi się z serwerami tej firmy (punkt 3 licencji) będą Windows Update, Web Content, Windows Media DRM i Windows Media Player. Wszystko to tyczy się jedynie domyślnej konfiguracji, w każdym momencie będzie można z tych usług zrezygnować, jeśli nie będą wydawały się koniczne.

Więcej szczegółów w opublikowanej nieoficjalnie treści umowy (w języku angielskim) można znaleźć tutaj.

© dobreprogramy
s