reklama

Nowości w Docs for Facebook

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft uaktualnił swój webowy pakiet biurowy zintegrowany z serwisem społecznościowym Facebook.

Wśród nowości wprowadzonych do Docs for Facebook warto wymienić wyszukiwarkę pełnotekstową, która wykorzystuje nowy algorytm uwzględniający przy sortowaniu wyników kryteria społeczne - powoduje to, że odpowiedzi wyszukiwarki są bardziej spersonalizowane i dokładniejsze. Ponadto strona z wynikami wyszukiwania została przeprojektowana - zmieniono układ kolumn i ogólny wygląd listy. Dodatkowo webowy Office obsługuje teraz dokumenty PDF. Możliwe stało się przesyłanie PDFów na konto w serwisie Docs oraz ich udostępnianie i komentowanie. Ponadto pojawiła się możliwość udostępniania dokumentów w formie szablonów, dzięki czemu inni będą mogli bazować na naszej pracy przy tworzeniu własnych tekstów bądź prezentacji. Webowy Office obsługuje także łatwe wysyłanie plików z komputera na konto w Docs.com. By wysłać kilka dokumentów, wystarczy je przeciągnąć i upuścić w oknie przeglądarki na kontrolce wykonanej w technologii Silverlight, a pliki zostaną automatycznie przesłane.

Wszystkie opisane funkcje są już dostępne w Docs for Facebook - by je przetestować, wystarczy zalogować się do usługi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić