Nowy Blender, bezpłatna alternatywa dla wielkich

Strona główna Aktualności

O autorze

4 sierpnia pisaliśmy o najnowszej wersji aplikacji 3ds max, której premiera odbędzie się na konferencji SIGGRAPH 2004. Na tej konferencji zostanie również zaprezentowana najnowsza, już dostępna wersja Blendera - 2.34.

Blender jest aplikacją szczególną, dowodem, że praktycznie w każdej grupie zastosowań można znaleźć tanie lub nawet bezpłatne rozwiązanie przy zachowaniu wysokich walorów użytkowych. Blender jest aplikacją o potężnych możliwościach przeznaczoną do modelowania 3D, tworzenia animacji i renderingu. Wielu użytkowników nielegalnych wersji choćby 3ds max nie wyobraża sobie, że można skorzystać z konkurencyjnego bezpłatnego rozwiązania, a jednak jest to możliwe.

Warto zapoznać się z Blenderem. Burzliwą historię tej aplikacji poznać można dzięki artykułowi zamieszczonemu w serwisie www.blender.pl, tam też zainteresowani znajdą informacje o nowościach w wersji 2.34, a zaznaczamy, że nie są to jedynie zmiany kosmetyczne. Wszystkich zainteresowanych programem i jego możliwościami zachęcamy do odwiedzenia strony domowej programu www.blender3d.org, a także pobrania filmu (40 MB) będącego kompilacją wielu ciekawych projektów wykonanych w Blenderze.

Czytelników, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę z Blenderem zapraszamy do lektury artykułu pt. Blender - pierwsze kroki, który jest krótkim wprowadzeniem w możliwości i filozofię obsługi programu. Zapraszamy więc do działu ARTYKUŁY -> Porady dla początkujących. Najnowszą wersję Blendera pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Modelowanie 3D.

© dobreprogramy
s